Zgłoś uwagę

PCfB: "Płynące wieżowce"

Polish Cinema for Beginners – to cykl prezentujący selekcję najciekawszych polskich filmów z angielskimi napisami. To pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury.

„Płynące wieżowce″
z udziałem Bartłomieja Lisa

Reżyseria: Tomasz Wasilewski, 2013, 93’
3 listopada, czwartek, 19:00
Kino Nowe Horyzonty


O FILMIE:
Osadzona we współczesnej Warszawie historia miłosnego trójkąta. Kiedy trenujący pływanie Kuba poznaje studenta Michała, między chłopakami rodzi się uczucie. Tylko, że Kuba związany jest już z Sylwią, a i jego matka zazdrośnie walczy o uwagę syna… Płynące wieżowce są próbą oddania ducha młodych ludzi, poszukujących swej tożsamości i próbujących dokonać właściwych wyborów życiowych. Światowa premiera drugiego filmu utalentowanego reżysera Tomasza Wasilewskiego, nagrodzonego w tym roku na Berlinale za Zjednoczone Stany Miłości, odbyła się w 2013 roku na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

fot. Jerzy Wypych

W tym sezonie – pod hasłem Polish Youth – pokażemy pięć filmów portretujących życie polskiej młodzieży na przestrzeni dekad. Trzymajcie z polską młodzieżą – będzie się działo!

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016.

Po projekcji zapraszamy wszystkich do Bułka z masłem - solny!

Więcej informacji o projekcie:
www.polishcinema.com.pl
www.facebook.com/polishcinema
www.instagram.com/polishcinema

Do zobaczenia w kinie!

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

pcfb 2

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail