Zgłoś uwagę

Pippo Delbono na Olimpiadzie Teatralnej Wrocław 2016

Włoski reżyser Pippo Delbono po raz kolejny gości w tym roku we Wrocławiu. Na Olimpiadę Teatralną przyjechał z najnowszym spektaklem „Ewangelia”. 26 października odbędzie się spotkanie z artystą poświęcone m.in. aktorom w Compagnia Pippo Delbono. W nurcie głównym Olimpiady Teatralnej prezentowane są także pokazy „Armine, Sister” Teatru ZAR, a do 27 października trwają prezentacje w ramach nurtu Więcej niż teatr.

„Ewangelia” Pippa Delbona oparta jest na wspomnieniach chorwackich aktorów i tancerzy, którzy przedstawią na scenie swoje życiorysy, często głęboko naznaczone traumatycznymi wydarzeniami okrutnej wojny, która zmieniła historię, miejsca i granice ich kraju. W recenzji w „Le Temps” czytamy: „Dziś świat krwawi bardziej niż kiedykolwiek, a Pippo Delbono, zachowując wiarę w człowieka, wykracza daleko poza wszelkie dogmaty i prawa, przedstawia wizję, w którą wplata wolną miłość i radość. Włoski artysta nie obawia się cielesności i patosu, i tym nas do siebie przekonuje. Jego ultracharyzmatyczny teatr ma uzdrawiającą moc”. Pokazy spektaklu odbędą się 26–27 października na Scenie ATM na Bielanach. Widzowie mają zapewniony przejazd w obie strony.

„Armine, Sister”, spektakl Teatru ZAR, poświęcony jest historii i kulturze narodu ormiańskiego oraz dokonanej na Ormianach na początku XX wieku eksterminacji. Pokazy „Armine, Sister” są ważnymi wydarzeniami w kontekście walki o prawa człowieka na tle przemian społeczno-politycznych współczesnego świata oraz wyraźnym głosem przeciw powszechnemu akceptowaniu przemocy. Do współrealizacji spektaklu Teatr ZAR zaprosił muzyków reprezentujących różne tradycje muzyczne Azji Mniejszej, Anatolii oraz Iranu. Prezentacje w dniach 26–27 października i 2–3 listopada mają miejsce w nowej przestrzeni kulturalnej Wrocławia – Starej Piekarni.

W ramach cyklu „Prawda i tylko prawda” we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędą się 25 i 26 października spotkania z reżyserami nurtu głównego – Eugeniem Barbą i Pippem Delbonem, a w ramach „Landscape Now” w dniach 25–27 października planowane są trzy debaty, podczas których wybitni badacze teatru, profesor Maria Shevtsova, profesor Dariusz Kosiński i profesor Geoges Banu wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi, omawiać będą wybrane zagadnienia i idee, które wpłynęły na teatr w XX i na początku XXI wieku. 25 października w Dolnośląskim Centrum Festiwalowym emitowany jest film „Kraj latających drzew” w reżyserii Davide’a Barlettiego i Jacopa Quadriego, poświęcony 50. rocznicy powstania Odin Teatret. Projekcja w języku włoskim jest wyłącznie z angielskimi napisami. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasach kina DCF i w Biurze Festiwalowym Olimpiady Teatralnej w Barbarze.

Do 27 października zapraszamy na spektakle Rafała Urbackiego i Anu Czerwińskiego oraz zespołów Monster Truck z Niemiec i VerTeDance i Archa z Czech, prezentowane w nurcie Więcej niż teatr. W Kamienicy Rynek 25 trwa wystawa fotografii Jana Rosołowskiego „Krzyk istnienia”, a także wystawy fotografii poświęconych m.in. Jerzemu Grotowskiemu i spektaklom Teatru Laboratorium; autorami zdjęć są Jan K. Fiołek i Maurizio Buscarino.

Na wybrane spektakle w sprzedaży są jeszcze bilety. Na pozostałe wydarzenia, poza przedstawieniami, wstęp jest wolny.

Organizator: Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Więcej informacji: www.theatreolympics2016.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Pippo_Delbono_fot_Tiziano Ghidorsi 1 Armine_sister_fot_Maciej_Zakrzewski _066 Armine_sister_fot_Maciej_Zakrzewski _022 Eugenio_Barba_fot_Maciej_Zakrzewski1 Ewangelia_fot_Luca_Del_Pia_033 Ewangelia_fot_Luca_Del_Pia_055

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail