Zgłoś uwagę

Poczytaj mi Wrocław. Literackie propozycje dla dzieci i rodzin

Już za kilka tygodni, 23 kwietnia Wrocław zostanie Światową Stolicą Książki UNESCO 2016, przejmując ten zaszczytny tytuł od koreańskiego miasta Incheon. W programie literackim tego wyjątkowego weekendu nie zabraknie oczywiście wydarzeń dla najmłodszych czytelników i rodzin z dziećmi.

W piątek 22 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na Wieczór Koreański, czyli wernisaż wystawy ilustracji i spotkanie z Iwoną Chmielewską wokół książki „Maum. Dom duszy”, a także warsztaty dla dzieci. Pierwsze wydanie „Maum” z tekstem Kim Hee-Kyoung  ukazało się w Korei Południowej. Iwona Chmielewska, wybitna polska ilustratorka, autorka książek obrazowych, za ilustracje do „Maum” otrzymała prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Award, nazywaną Noblem literatury dziecięcej. Spotkanie poprowadzi Jarosław Borowiec, redaktor naczelny wydawnictwa Warstwy. Wystawa ilustracji potrwa do 6 maja 2016.

Spotkaniu będą towarzyszyć warsztaty plastyczne dla dzieci zatytułowane Szczeliny istnienia, czyli z czego składa się człowiek. Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci wielojęzyczne z rodzin międzynarodowych, w wieku 6-10 lat, a poprowadzi je Anna Mrozińska (Poza Rozkładem). Dzięki książce „Maum” uczestnicy warsztatów wyruszą w podróż: uchylą strony, poruszą obrazy, a podczas zabaw plastycznych spróbują poszukać metaforycznego domu, w którym mieszkają. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:00.

W sobotę 23 kwietnia o godz. 11:00 rozpoczną się warsztaty rodzinne szEKSPERCI, podczas których przyjrzymy się okładkom najsłynniejszych dzieł Williama Szekspira (dokładnie 23 kwietnia minie 400 lat od jego śmierci). Wspólnie sprawdzimy, jak projekty książek zmieniały się na przestrzeni lat oraz co mają wspólnego z plakatem. A wszystko po to, by stać się ekspertami od projektowania oprawy dla dzieł Szekspira i stworzyć nowe wariacje. Warsztaty poprowadzą 3D, czyli Dizajn dla Dzieci - Natalia Romaszkan i Magdalena Kreis.

Następnie, o godz. 13:00 zapraszamy dzieci w warsztatową podróż do osobliwego miasta, w którym odnajdziemy MAUM oraz marzenia, czyli Domy jak lusterka. Każdy uczestnik spotkania skonstruuje wyjątkowy papierowy dom, w którym rozgości się i zamieszka "coś" bliskie mu i drogie, dziecięce marzenia i dobre myśli. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat poprowadzi Katarzyna Bury (TEKTUROWO).

Z kolei o godz. 15:00 zapraszamy na otwarte spotkanie Trójka czyta dzieciom, czyli Europejską Noc Literatury w wydaniu dla najmłodszych. Dziennikarze radiowej Trójki – Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś – będą czytać dzieciom bajki.

Wszystkie spotkania odbędą się w Barze Barbara przy ul. Świdnickiej 8 c i są bezpłatne. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczeliny istnienia, Domy jak lusterka
: zapisy pod adresem literatura@wroclaw2016.pl, prosimy wysłać e-mail z tytułem warsztatów, a w treści podać imiona i nazwiska oraz wiek dzieci i języki, w jakich mówią.

szEKSPERCI: zapisy pod adresem 3d@bwa.wroc.pl, prosimy wysłać e-mail z tytułem SZEKSPERCI, a w treści podać imiona i nazwiska uczestników oraz wiek dzieci.

 

 

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Maum - okładka

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail