Zgłoś uwagę

Wrocław – wejście od podwórza

Ołbin, Huby, Gaj, Przedmieście Oławskie, Kozanów

Projekt pt. „Wrocław – wejście od podwórza” jest cyklem interwencji artystycznych w podwórkach, które powstawać będą w procesie współpracy artystów z mieszkańcami.

Celem projektu jest próba obudzenia wśród mieszkańców Wrocławia poczucia odpowiedzialności za przestrzeń „niczyją”, niejednokrotnie porzuconą i nieutrzymaną, a jednak tak wszystkim bliską – przestrzeń wrocławskich podwórek.Działania w ramach projektu „Wrocław – wejście od podwórza” mają za zadanie pobudzić mieszkańców wrocławskich podwórek do działania i kreatywnego myślenia o otaczającej ich przestrzeni, a także umożliwią im spotkania i współpracę z artystami. Interwencje artystyczne posłużą także skierowaniu uwagi na problemy mieszkańców i braki w infrastrukturze.

Działania z udziałem artystów zostały poprzedzone badaniami kilku wrocławskich podwórek przeprowadzonymi przez grupę wrocławskich socjologów. Na podstawie badań powstał „raport”, będący jednocześnie przewodnikiem po dobrych praktykach w zakresie działań partycypacyjnych. Raport dostępny jest na wolnej licencji na stronie internetowej ESK.

Wszystkim akcjom planowanym przez artystów towarzyszyć będą działania animacyjne, a artystyczne interwencje powstawać będąwe współpracy z mieszkańcami podwórek – za ich zgodą i przyzwoleniem. Forma towarzyszących projektowi działań animacyjnych zależeć będzie każdorazowo od miejsca, jego charakteru, a także od indywidualnych potrzeb jego mieszkańców.

Kurator: Michał Bieniek
Organizator: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
wstęp wolny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

dziedzina kuratorska - sztuki wizualne domek na jesionie_fot.alicjakielan

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail