Zgłoś uwagę

Podziel się dżemem, podziel się historią!

Każdy z nas ma wspomnienie konfitury, dżemu, marmolady – smaku, który niesie w sobie obrazy dzieciństwa, bliskich, domu… Kęs chleba z konfiturą, która wywołała falę takich właśnie obrazów stał się przyczynkiem do powstania polsko – niemieckiego projektu zatytułowanego „Marmolada”.

MARMOLADA, Ogród Botaniczny 11.06.2016

Ideą projektu jest odwołanie się o historii Niemców i Polaków, którzy pochodzą, lub mieszkają obecnie we Wrocławiu  - mieście łączącym wiele pokoleń obu tych narodowości. Smak dżemu jest elementem przywołującym wspomnienia domu, miejsca urodzenia, którym dla naszych bohaterów jest właśnie Wrocław / Breslau.

Twórcy wydarzenia – Teatr der Jungen Welt z Lipska -  zaplanowali 12 instalacji – półek, na których postawione zostaną słoiki z marmoladą (dżemem, konfiturami) podarowane wcześniej przez Wrocławian – obecnych  i przeszłych. Wokół poszczególnych instalacji odbywać się będzie seria performance’ow tanecznych,  teatralnych, muzycznych.. Zwieńczeniem każdej serii performance’ów będzie spektakl połączony z pełnym niespodzianek koncertem Niemieckiej grupy Atonor. Po jego zakończeniu widzowie zostaną zaproszeni na piknik odbywający się za bramą Ogrodu – tam podzielimy się wspomnieniami, upieczemy wspólne chleb, posmarujemy go marmoladą i wspólnie usiądziemy do stołu....

Przyjdź, podziel się dżemem, podziel się swoją historią.

Od 30.05 w Barbarze na ul. Świdnickiej na Wasze dżemy, marmolady, konfitury czekać będzie specjalna skrzynka. Przyjdźcie, zostawcie dżem, dopiszcie krótką informację, podzielcie się swoją historią zamkniętą w słoiku pełnym słodkich wspomnień.

Ponadto, w poszczególne dni będą w Barbarze czekać nasi wolontariusze. Jeśli chcecie opowiedzieć coś więcej, podzielić się przepisem, rodzinną historią, tajemnicą zawartą w tym słoiku, opowieścią o Domu… powiedzcie to naszym Marmoladowym zbieraczom historii.

Do słoików z dżemem dołączcie kartkę i napiszcie na niej:

Imię………………………………………. Wiek……………………………………….. Miejsce pochodzenia………………..

To jest dżem z………………………………………………………………………….

Smak tego dżemu/marmolady/konfitury przypomina mi   ………………………………………………………

Dom to jest* ………………………………………………………………………………………………………………

*chodzi tu o proste skojarzenia i myśli, każdy opis jest prawidłowy :)

 

 

11.06 Przyjdźcie do Ogrodu Botanicznego, odnajdźcie swój dżem, zobaczcie jak staję się częścią wielkiej wrocławskiej historii! Zapraszamy!

 

Dyżury naszych wolontariuszy:

31.05, 1.06, 3.06, 6.06, 7.06, 8.06 w godzinach: 16:00 – 18:00

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Dżemy, powidła

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail