Zgłoś uwagę

Podziel się energią, weź udział w warsztatach

Warsztatowa jesień we Wrocławiu - czas start! Mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta przygotowali dla was propozycje zajęć, w których możecie wziąć udział. W ramach specjalnego naboru programu mikroGRANTY ESK 2016, realizowanego pod patronatem i przy wsparciu firmy KOGENERACJA S.A., możecie wzajemnie się od siebie uczyć, rozwijać swoje pasje, dzielić się wiedzą i czerpać wiedzę od innych. Sprawdźcie czego możecie się nauczyć od swoich sąsiadów; poniżej znajdziecie krótkie opisy warsztatów oraz szczegóły dotyczące rekrutacji.

SitoOgród w MiserArt
CZAS: 5-26 listopada (każda sobota miesiąca)
MIEJSCE: MiserArt- strefa kultury w labiryncie wykluczenia (ul. Cybulskiego 35A)
WIEK: 13-17 lat
LIMITMIEJSC: 10 osób
REKRUTACJA: zgłoszenia od 17 października do 5 listopada na adres mailowy sito.ogrod@wroclaw2016.pl(warunkiem uczestnictwa jest chęć wzięcia udziału we wszystkich 4 spotkaniach, decyduje kolejność zgłoszeń)

Czy wiesz, że możesz wydrukować tkaninę lub tapetę ze swoim własnym wzorem? Ciekawi Cię jak się to robi? Dołącz do projektu "SitoOgród w MiserArt" i poznaj technikę sitodruku pod okiem Mistrzów! Propozycja grupy „SitoOgrodnicy” to cykl warsztatów podzielonych na dwie części. W październiku do pracy zostaną zaproszeni bezdomni wrocławianie i wrocławianki. W listopadzie przekażą nabyte przez siebie umiejętności grupie młodzieży chętnej wziąć udział w zajęciach. Nad całością czuwać będzie Natalia Jerzak - absolwentka wrocławskiego ASP. Wspólnymi siłami przeniesiemy Twoje rysunki na duży format i wydrukujemy z nich wzorzyste tkaniny, tapety i plakaty, które zostaną zaprezentowane w postaci wystawy.


Wrocław. Kapsuła czasu
CZAS: 12-13 oraz 19-20 listopada 2016 r.
MIEJSCE: HART hostel&art (ul. Ludwika Rydygiera 25)
LIMIT MIESJC: 10 osób
REKRUTACJA: próbki swoich tekstów należy przesłać do 28 października 2016 r. na adres mailowykapsułaczasu@wroclaw2016.pl

Prowadzący warsztaty dramatopisarskie, Zuzanna Bućko oraz Szymon Bogacz, za pomocą tytułowej kapsuły czasu przeniosą wyobraźnię uczestników w przeszłość oraz przyszłość trzech wrocławskich budynków. Początkujący dramatopisarze będą mieli za zadanie stworzyć krótkie etiudy dramatyczne inspirowane tym właśnie tematem. A już 30 listopada zaprosimy wrocławian do interaktywnego spaceru między trzema miejscami, gdzie w formie przestrzennej instalacji prezentowane będą stworzone w trakcie warsztatów historie. Opowieści te, na zaledwie trzy godziny, pojawią się na ścianach budynków przenosząc przypadkowych i nieprzypadkowych przechodniów w czasie.

Szymon Bogacz oraz Zuzanna Bućko od trzech lat tworzą dział literacki Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Od kilku lat współtworzą spektakle teatralne jako autorzy, dramaturdzy oraz współreżyserzy. Są to m.in. „Karskiego historia nieprawdziwa” (Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze) czy „Nocami i dniami będę tęsknić a Tobą” (Teatr Polski w Bielsku-Białej). Ich przedstawienia prezentowane są na licznych, polskich festiwalach teatralnych.


Grabiszyn-Grabiszynek. W poszukiwaniu Ducha Dzielnicy

 

CZAS:
24 – 25 października  2016 – warsztaty z szablonu oraz dźwiękowe
26 – 27 października 2016 – warsztaty plakatu
27 – 28 października 2016 – warsztaty film owe
14 – 15 listopada 2016 - warsztaty fotograficzne
MIEJSCE: Ośrodku Działań Artystycznych Firlej (ul. Grabiszyńska 56)
WIEK: bez ograniczeń
LIMIT MIEJSC: 15 osób na każde z warsztatów, na warsztaty filmowe 8 osób

REKRUTACJA: zgłoszenia należy przesyłać od 10 października na adres mailowy:grabiszyn.grabiszynek@wroclaw2016.pl; warunkiem uczestniczenia  w warsztatach fotograficznych jest posiadanie jakiegokolwiek urządzenia robiącego zdjęcia.

Zapraszamy mieszkańców osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, do wzięcia udziału w cyklu pięciu warsztatów kreatywnych, których celem będzie wspólne odkrywanie motywów charakterystycznych dla tej dzielnicy.  Stworzymy wspólną wizję Ducha Dzielnicy, opartą na indywidualnych pomysłach, swobodzie działania i twórczej ekspresji. Korzystając z szablonów, pędzli, wałków i sprayów przeniesiemy nasz pomysł na jedną ze ścian Firleja. Spróbujemy złowić dźwięki charakterystyczne dla Grabiszynu – Grabiszynka. Wykoanmy z nich wspólnie niepowtarzalną kompozycję muzyczną , która będzie miała oddać charakter i atmosferę tej okolicy. Postaramy się uchwycić w obiektywie genius loci. Wspólnie przyjrzymy się różnorodnym praktykom przekazywania idei poprzez obraz fotograficzny, po czym postaramy się wybrać najodpowiedniejsza formę dla każdego projektu. W ramach warsztatu filmowego powstanie  dokument, który ukaże na ile lokalna społeczność identyfikuje się z Grabiszynem i czy jest ona w stanie nakreślić charakter tej dzielnicy oraz jej granice. Aż w końcu staniemy przed bardzo trudnym zadaniem zaprojektowania dowolną techniką (nie używając komputera) plakatu osiedlowego.

Warsztaty będą prowadzone przez: Lenę Czerniawską (szablon), Mateusz Ryczek (dźwięk), Daniel Filipek (foto), Jakub Gryzowski (film), Jakub Zasada (plakat).


Masz wiadomość! Przyjdź!
CZAS, MIESJCE, WIEK:
Warsztaty plecionkarskie:
7.10 (SP  nr 53, ul. Strachocińska 155) DZIECI W WIEKU 6-10 LAT,
14.10 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4)
Warsztaty architektoniczno-historyczne:
21.10 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4),
28.10 (SP nr 53, ul. Strachocińska 155) DZIECI W WIEKU 6-12 LAT,
4.11 (Klub Mieszkańca Olimpia Port ul. Marco Polo),

9.11 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4)

Warsztaty dziewiarskie:
11.10 (SP nr 53, ul. Strachocińska 155) DZIECI W WIEKU 6-12 LAT,

25.10 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4),
8.11 (Klub Mieszkańca Olimpia Port ul. Marco Polo)
REKRUTACJA: od 25 września na adres: masz.wiadomosc@wroclaw2016.pl należy przesłać zgłoszenia z odpowiedzią na pytanie „Z czym kojarzy ci się wyrażenie PODZIEL SIĘ ENERGIĄ?”
Warsztaty plecionkarskie: w tytule wiadomości proszę wpisać „PLOTĘ”
Warsztaty architektoniczno-historyczne: w tytule wiadomości proszę wpisać „PROJEKTUJĘ I BUDUJĘ!”
Warsztaty dziewiarskie: w tytule  wiadomości proszę wpisać „DZIERGAM I IDENTYFIKUJĘ!”

Do osiedli Strachocin-Swojczyce-Wojnów, gdzie ludzie znają się od pokoleń, dołączane są nowe, ogromne przestrzenie mieszkalne, wprowadzają się tysiące nowych mieszkańców. Żyjemy w miejscu, gdzie powojenna przeszłość osiedla, "zderza się" z jego przyszłością, a jednocześnie tak niewiele wiemy o sobie nawzajem. Czy można to zmienić, znaleźć sposób i punkt przenikania się "nowego" ze "starszym"? Naszym zdaniem TAK! Dlatego wysyłamy informację do wszystkich: "Masz wiadomość! Przyjdź!".

Zapraszamy na warsztaty plecionkarskie, na wspólne szydełkowanie, na warsztaty architektoniczne. Posłuchamy razem historii osiedla i ciekawych opowieści. Wspólnie wybierzemy "miejsca", w których będziemy zostawiać sobie wiadomości, gdzie wypijemy kawę i spotkamy się na potańcówce. Stawiamy na integrację poprzez osobiste spotkania, działania artystyczne i społeczne. Chcemy, aby nowi mieszkańcy czuli się związani z miejscem, do którego się przeprowadzili. Aby mogli powiedzieć: "Jestem u siebie! Jestem z Wami!".


Rzeźbimy posąg Neptuna na pl. Nowy Targ

CZAS: 4-7 października 2016 r.

MIEJSCE: pl. Nowy Targ

WIEK: bez ograniczeń
REKRUTACJA: nie obowiązuje

W październiku wrocławianie i wrocławianki wezmą udział we wspólnym rzeźbieniu glinianego pomniku Neptuna, w samym centrum miasta, na placu Nowy Targ. Oprócz tego mieszkańcy będą dzielić się z nami swoją wizją mitycznego boga. Powstałe prace zostaną rozwieszone na placu w trakcie czterodniowych warsztatów. Zajęcia zwieńczy krótki wykład o przeszłości placu.


Kot na Trójkącie
CZAS: 8 października 2016 r.; 10:00-16:00
MIEJSCE: Pracowania (ul. Komuny Paryskiej 45)
WIEK: bez ograniczeń
REKRUTACJA: nie obowiązuje

W pierwszą sobotę października, zapraszamy na Przedmieście Oławskie wszystkich sympatyków czworonogów. W trakcie pikniku, odbywającego się w Pracowni na Komuny Paryskiej 45, dowiemy się jak pomagać bezdomnym zwierzakom w zimowe miesiące. Zbudujemy wspólnie budy dla kotów wolnożyjących, a najmłodsi uczestnicy je ozdobią. W ramach warsztatów rękodzielniczych uszyjemy proste zabawki dla naszych domowych pupili, a za pomocą decoupage’u  damy drugie życie zużytym już przedmiotom.


Karłowice gotują (się) - kultura stołu
CZAS, MIEJSCE, WIEK:
15 października - Fundacja Tobiaszki, al. Kasprowicza 26, dla dziadków z wnuczętami;
22 października – ZSP nr 4 ul. Sołtysowicka 34, dla rodziców i dzieci;
5 listopada - CK Agora, ul. Serbska 5a, dla wszytskich

LIMIT MIEJSC: 16 osób/1 dzień
REKRUTACJA: na adres mailowy karlowice.gotuja@wroclaw2016.pl należy przesłać odpowiedź na pytanie „Dlaczego jest Pani/Pan zainteresowana/y tym warsztatem?” oraz napisać kilka słów o sobie

Podczas cyklu warsztatów kulinarnych, uczestnicy pod okiem prowadzących przygotują posiłki złożone z rozmaitych dań w myśl obecnych trendów kulinarnych. Każde spotkanie zakończy wspólna biesiada sąsiedzka. Bez wątpienia wspólne pichcenie oraz biesiadowanie zachęca do snucia opowieści, wspomnień i stwarza okazję do integracji oraz zacieśniania sąsiedzkich więzi.


Na Księżu, czyli międzypokoleniowe warsztaty komputerowe
CZAS: 8,15,22,25 października, 5,12,19,26 listopada
MIEJSCE: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Księżu” (ul. Tarnogórska 1)
WIEK: osoby dorosłe
LIMIT MIESJC: 15 osób
REKRUTACJA: należy wypełnić ankietę, znajdującą się na stronie naksiezu.pl/zapisy

Grupa Na Księżu zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty komputerowe, w ramach których uczestnicy nauczą się prowadzić własną stronę internetową bądź blog, a co więcej posiądą podstawowe wiadomości z zakresu prawa autorskiego. Projekt jest skierowany w szczególności do mieszkańców osiedli Księże Małe oraz Wielkie. Wynikiem zajęć ma być witryna internetowa informacyjno-kulturalna administrowana przez mieszkańców.


ARISS w Salezie-  połączenie radiowe z astronautą przebywającym w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wraz z cyklem przygotowań edukacyjno-technicznych
CZAS, MIEJSCE:
Tydzień z ARISS 11-14.10.2016
11.10.2016 - Wykład Polskiego Związku Krótkofalowców i testowanie sprzętu krótkofalarskiego
12.10.2016 - Wykład Mileny Ratajczak - O planetach pozasłonecznych
13.10.2106 - Emisja filmów o tematyce kosmicznej
Miejsce: Liceum Salezjańskie (ul. Świętokrzyska 45-55)
Bez zapisów

Warsztaty w planetarium we Wrocławiu 3.11.2016
Wyjazd do Białkowa – warsztaty i wykłady – 5.11.2016
Warsztaty astrofizyczne- liczba miejsc 40

oraz wykład o Słońcu

Kurs krótkofalarski 5.10.- 17.11.2016
Miejsce: Sektor 3, Legnicka 65, sala konfrencyjna 1 piętro

Połączenie z astronautą, między 16 a 30 listopada
WIEK: 13-19 lat
REKRUTACJA: zgłoszenia należy przesyłać na adres arisswsalezie@wroclaw2016.pl:
Do 5 października na kurs krótkofalarski, do 30 października na zajęcia w Planetarium oraz warsztaty w Białkowie, do 6 listopada na połączenie z astronautą.

Pomysłodawcy projektu zapraszają na cykl kosmicznych warsztatów rozwijających wiedzę z zakresu astronomii, krótkofalarstwa oraz nauk ścisłych. W ramach zajęć można m.in. można zwiedzić Obserwatorium, wysłuchać krótkiego i ciekawego wykładu o Słońcu, przeprowadzić samodzielne obserwacje Słońca oraz wieczornego nieba oraz wiele innych. Finałem projektu będzie nawiązanie połączenia z astronautą przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w trakcie którego będzie można zadać wszelkie nurtujące nas pytania- oczywiście natury naukowej.


Cztery zmysły to w sam raz

 

CZAS: 5/6 listopada, 19/20 listopada
MIEJSCE: BARBARA Infopunkt/kawiarnia/kultura (ul. Świdnicka 8c)
WIEK: osoby dorosłe
REKRUTACJA: zgłoszenia należy wysyłać do 3 listopada na adres cztery.zmysly@wroclaw2016.pl


Wzrok to ten zmysł, który o otaczającym świecie mówi nam zdecydowanie najwięcej. Czy można żyć pełnią życia, gdy korzystanie z niego jest niemożliwe? Wielu ludzi nie potrafi sobie tego wyobrazić. Warsztaty "Cztery zmysły to w sam raz" są propozycją dla tych, którzy mają odwagę to sprawdzić. Warsztaty pierwsze odbędą się w całkowitej ciemności, gdzie będziemy szukać alternatywnych sposobów radzenia sobie z prozaicznymi czynnościami. Na spotkaniu drugim opuścimy cztery ściany, aby przekonać się co czeka na nas za progiem bezpiecznego mieszkania. Trzecie warsztaty pozwolą nam przyjrzeć się dokładniej ludziom w widoczny sposób odmiennym od ogółu. Na zakończenie natomiast spróbujemy podsumować zdobyte doświadczenia, uzupełnić je i przekazać dalej w przystępnej formie.


MAMY RADOŚĆ- akademia jogi śmiechu dla mam
CZAS: 12, 19, 26 października 2016 r., 9 listopada 2016 r.
MIEJSCE: Przestrzeń Otwarta (ul. Grabiszyńska 9)
WIEK: dorośli

LIMIT MIEJSC: 15 osób
REKRUTACJA: zgłoszenia należy wysłać do 9 października na adres mamy.radość@wroclaw2016.pl; decyduje kolejność zgłoszeń

Bycie mamą to najpiękniejsze zajęcie na świecie. A oprócz tego… odpowiedzialność, chroniczne niewyspanie, multitasking, wieczny brak czasu dla siebie, bycie ciągle na najwyższych obrotach, fizyczne i psychiczne zmęczenie. A przecież „szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”, warto sobie o tym przypominać jak najczęściej!

Zapraszamy Cię na spotkanie z jogą śmiechu – jest to rodzaj gimnastyki integralnej, fitness dla ciała, umysłu i ducha. Dla dotlenienia ciała – ćwiczenia oddechowe zaczerpnięte z jogi, dla odprężenia umysłu – ćwiczenia wywołujące śmiech, dla ducha – wyciszenie i chwile głębokiej relaksacji na zakończenie każdych zajęć. Chcemy pokazać mamom, że śmiech jest świetnym narzędziem do walki ze stresem, złością i pozwala w łatwiejszy i pełen pogody sposób zmagać się z codziennością. Pokażemy, na czym polega śmiech bezwarunkowy, który wprowadzając ciało w stan śmiechu (nawet jeśli nie jesteśmy w nastroju albo wręcz mamy kiepski humor) pobudza wydzielanie endorfin, obniża poziom hormonów stresu, dotlenia, relaksuje i daje poczucie szczęścia.


Przy filiżance kawy
CZAS: 6, 13, 20, 21, 27 października; 3, 10, 18, 25 listopada 2016 r.
MIEJSCE: Stara Piekarnia (ul. Krzywoustego 310A)
WIEK: bez ograniczeń
REKRUTACJA: zgłoszenia należy kierować na adres: przy.filizance@wroclaw2016.pl

Mieszkańców Psiego Pola (i nie tylko!) zapraszamy na kreatywne warsztaty ceramiczne w duetach.+9 W trakcie zajęć uczestnicy stworzą własne filiżanki i kubki, zaprojektują spersonalizowane wzory, które następnie wymalują. Prace zostaną wypalone w specjalnym piecu i gotowe do codziennego użycia. Na zakończenie spotkań wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na wspólne spotkanie przy kawie/herbacie we własnoręcznie wykonanym naczyniu.


VEGE VEKI
CZAS: 5,6 listopada 2016, 12:00- 15:00
MIEJSCE: Stowarzyszenie TRATWA (ul. Legnicka 65)

WIEK: osoby dorosłe

LIMIT MIESJC: 14 osób/dzień
REKRUTACJA: Napisz kilka zdań o ,,smakach dzieciństwa" za którymi tęsknisz najbardziej i prześlij na adres mailowy:  vegeveki@wroclaw2016.pl.
W treści wiadomości możesz podać preferowany dzień warsztatów. Na zgłoszenia czekamy od 9 do 17 października 2016 r. 

W trakcie warsztatów  przygotujemy wegetariańskie przetwory. Słoiki, w których zamkniemy owoce i warzywa, a nawet tofu, będą czekały w naszych spiżarniach, gdy zawita zima. Będzie to połączenie tradycji wekowania, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, ze zdrową dietą wegetariańską, obecnie cieszącą się coraz większą popularnością. Uczestnicy dowiedzą się jak wiekować, co można zamknąć w słoiku i dlaczego warto to robić. Opowiemy o produktach, zalewach, zdrowej żywności i pokażemy, że gotowanie to świetna, twórcza i satysfakcjonująca zabawa. Zapoznamy uczestników z autorskimi przepisami i zachęcimy do własnych eksperymentów. Każdy uczestnik będzie miał okazje stworzyć dwa przetwory komponując własne smaki. Wykonane weki udekorujemy własnoręcznie wykonanymi etykietami.


Breaking Spot - Taneczne miejsce spotkań

 

CZAS: 25-26 listopada 2016
MIEJSCE: Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79/81)
WIEK: warsztaty z breakingu- od 10 lat
Warsztaty z New Style Hustl- od 16 lat
LIMIT MIESJC: 30 osób/ 1 warsztat
REKRUTACJA: zapisy pod adresem breaking.spot@wroclaw2016.pl, od 1 października 2016 r. do 26 listopada 2016 r.

Grupa Enklawa Rytmu zaprasza wszystkich na warsztaty taneczne propagujące pozytywne aspekty kultury hip-hop. Będziemy uczyć się breakingu oraz New Style Hustl. Zapraszamy szczególnie młodzież chcącą spróbować swoich sił w tańcu oraz tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Zajęcia zakończone zostaną jamem tanecznym.


Kto widział… Modernizm

 

CZAS: 15-16 października 2016 r.
MIEJSCE: BARBARA infopunkt/kawiarnia/kultura (ul. Świdnicka 8c)
WIEK: 9-12 lat
LIMIT MIEJSC: 10 osób
REKRUTACJA: rekrutację zaczynamy 1 października o 10:00 pod adresem mailowym: ktowidzial.modernizm@wroclaw2016.pl.

Kto widział… Modernizm to wyjątkowe warsztaty architektoniczne dla dzieci, które zaprosimy do rozpoczęcia przygody z wrocławskim modernizmem i neomodernizmem. Wykład, wspólne drugie śniadanie, spacer po mieście, a przede wszystkim warsztaty kreatywne składają się na 2-dniowe spotkanie z architekturą. Do końca listopada 2016 prace dzieci powstałe w trakcie warsztatów połączymy z wiedzą i umiejętnościami dorosłych, aby stworzyć ilustrowaną, interaktywną mapę internetową moderny we Wrocławiu.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

mikroGRANT i warsztaty

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail