Zgłoś uwagę

Pokaz filmu "Obce Niebo" w ramach projektu "ADAPTER - Kino bez barier"

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących pt: ADAPTER - Kino bez barier. W najbliższą niedzielę o godzinie 16 odbędzie się pokaz filmu "Obce niebo" w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

Zapraszamy niewidomych i niesłyszących odbiorców do samego centrum kulturalnego Wrocławia. Do strefy spotkań z ciekawymi ludźmi. Do miejsca pokazów popularnego i autorskiego kina. We Wrocławiu trudno o ofertę kulturalną dla niepełnosprawnych odbiorców. Kino Nowe Horyzonty wspólnie z Fundacją KATARYNKA proponuje otwarte dostosowane pokazy, na których niewidomi i niesłyszący Wrocławianie mogą poznać najnowsze produkcje znane w Polsce i na świecie.

KIEDY: Niedziela, 22.05.2016 r. godzina 16:00
GDZIE: Kino Nowe Horyzonty, K. Wielkiego 19 Wrocław
FILM: "Obce niebo" reż. Dariusza Gajewskiego / Polska 2015 / 107’,
obsada: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Jan Englert


BILETY:
Bilety w cenie 6 zł/ osobę.
Bilety można rezerwować T U T A J
Dla grup zorganizowanych przewidziane są też darmowe bilety, rezerwacja mailowa do 17.05.2015: fundacja.katarynka@gmail.com

*W celu odsłuchania audiodeskrypcji udostępniamy radio ze słuchawkami. Można przynieść też własny telefon z radiem i słuchawkami. Radio prosimy ustawić na częstotliwość 97 Fm.


ADAPTER - Kino bez barier
Projekt polegający na udostępnianiu filmów osobom niewidomym i niesłyszącym. Złożony będzie z kilku elementów elementów, począwszy od bezpłatnego portalu VOD dla osób niewidomych i niesłyszących – pierwszego na świecie kina w sieci stworzonego dla tego typu odbiorców. Do grudnia 2016 roku znajdzie się tutaj ponad 100 filmów z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących.

Projekt pozwala odkryć sztukę kinematografii w całym jej bogactwie osobom, dla których do tej pory było to niemożliwe. W ramach Adaptera organizowane są również w Kinie Nowe Horyzonty dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych pokazy nowych, popularnych filmów. Projekt obejmie także działania edukacyjne. Nowe filmy co czwartek o godz. 20:00 na www.adapter.pl.

Organizator: Fundacja Katarynka
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty, Fundacja Otwieramy Kulturę, Fundacja Kultura bez Barier
 

www.fundacjakatarynka.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ADAPTER OBCE NIEBO

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail