Zgłoś uwagę

We wtorkowe południe, 14 października Irek Grin – kurator ds. literatury Europejskiej Stolicy Kultury – oraz ambasadorzy i przedstawiciele Stowarzyszenia Pro Fantastica spotkali się z Prezydentem Wrocławia – Rafałem Dutkiewiczem i dyrektorem Wydziału Kultury – Jarosławem Brodą, aby przedstawić swoje plany i działania skupione wokół zagadnień związanych z literaturą fantastyczno-naukową we Wrocławiu.

Po raz pierwszy gala nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla odbędzie się w mieście będącym gospodarzem Polconu. Do tej pory ogłoszenie nominacji do tego prestiżowego wyróżnienia odbywało się zawsze w Warszawie. Tym razem jednak zapraszamy do Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016! Okazja w tym roku jest szczególna, bowiem Wrocław stał się nie tylko Europejską Stolicą Kultury, ale również Światową Stolicą Książki UNESCO. 

Znawcy smoków poszukiwani!

Wiedzę o mitycznych stworach i smokach masz w małym palcu? Znasz na pamięć wszystkie książki Pratchetta? Jesteś specjalistą z zakresu nauk paranormalnych i magicznych? Jeżeli tak, to ciebie szukamy! Już teraz zgłoś propozycję swojego punktu programu na Eurokonferencję – Polkon 2016. Termin zgłoszeń mija 10 lipca. Zaproponuj wykład, prelekcje, warsztaty, konkurs lub inny fajny pomysły, które przyjdą Ci do głowy. Dla aktywnych twórców atrakcji przewidziane są zniżki do 80 procent kwoty akredytacji.

Wystawa obrazów i ilustracji wybitnych artystów związanych ze światem fantastyki to kolejna atrakcja Polconu – Eurokonferencji. Wśród rysowników: Chris Achilleos – autor okładek serii „Conan Barbarzyńca” i „Doktor Who”, Bogusław Polch – twórca kultowego komiksu „Funky Koval” oraz przedstawiciele młodego pokolenia – Maja Borowicz i Krzysztof Heksel. Do tego niespodzianka w postaci muralu, który wykonany zostanie w trakcie festiwalu przez jego uczestników.

PROGRAM

Tegoroczna edycja Polconu będzie wyjątkowo barwna! Wszystko za sprawą wspaniałego społeczeństwa oraz uczestników, którzy już teraz szykują się do prezentacji niesamowitych strojów. Postaci żywcem wyjęte z literatury, filmów, komiksów, gier, seriali aktorskich i animowanych towarzyszyć nam będą nie tylko podczas konkursu cosplay. Ten punkt programu będzie w tym roku wyjątkowy: finał odbędzie się w Centrum Sztuki Impart w piątek, czyli 19 sierpnia, o godzinie 19:00. Zaprezentowane zostaną najlepsze stroje, które oceniać będzie wielokrotnie nagradzane i wyróżniane na wydarzeniach tego typu jury.

PROGRAM

Pełny harmonogram wydarzeń odbywających się w ramach Polconu – Eurokonferencji jest już dostępny na stronie internetowej www.polcon2016.pl . To najlepszy moment na podjęcie decyzji z którymi pisarzami się spotkać i w jakich punktach programu wziąć udział. A jest z czego wybierać! Gości jest prawie stu, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i konkursów ponad 380. Ponadto wydarzenia specjalne, między innymi: koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry symfonicznej, gala przyznania Literackiej Nagrody Fandomu im. Andrzeja Zajdla, przedpremierowy pokaz filmu animowanego „Batman: Zabójczy Żart” i wieczorny ZombieWalk na Pergoli.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail