Zgłoś uwagę

Polcon 2016 – spotkanie z Prezydentem Rafałem Dutkiewiczem

We wtorkowe południe, 14 października Irek Grin – kurator ds. literatury Europejskiej Stolicy Kultury – oraz ambasadorzy i przedstawiciele Stowarzyszenia Pro Fantastica spotkali się z Prezydentem Wrocławia – Rafałem Dutkiewiczem i dyrektorem Wydziału Kultury – Jarosławem Brodą, aby przedstawić swoje plany i działania skupione wokół zagadnień związanych z literaturą fantastyczno-naukową we Wrocławiu.

Przedmiotem spotkania był Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon i Eurokonferencja, które odbędą się w 2016 roku we Wrocławiu. Organizatorzy Polconu 2016 przedstawili Prezydentowi inicjatywę nadania jednej z ulic, jednemu z placów lub skwerów we Wrocławiu imienia Janusza A. Zajdla – pisarza z nurtu fantastyki naukowej, prekursora fantastyki socjologicznej w Polsce i patrona nagrody wręczanej podczas corocznej gali Polconu. Inicjatywa podyktowana została mijającą w 2015 roku trzydziestą rocznicą śmierci pisarza oraz mającym odbyć się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Konwentem Polcon 2016.

Przypominamy, że w czasie Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2014 w Bielsku Białej, Forum Fandomu zadecydowało o organizacji ogólnopolskiego konwentu Polcon 2016 we Wrocławiu. Spośród 90 delegatów, 87 było za kandydaturą Wrocławia. Wydarzenie stanie się częścią programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. – To najważniejsze spotkanie miłośników fantastyki – komentuje Irek Grin, kurator ESK odpowiedzialny za literaturę i czytelnictwo.

Po decyzji Fandomu Europejskiego o przyznaniu Wrocławiowi Eurokonferencji w 2016 r. oraz po uzyskaniu tytułu Światowej Stolicy Książki UNESCO na lata 2016-17 jestem niezmiernie szczęśliwy, że następne tak ważne dla środowiska literackiego, a dla fantastyki najważniejsze wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu – mówi dalej Grin, który pełni również rolę koordynatora obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016-2017 we Wrocławiu.

Konwent Miłośników Fantastyki Polcon to najważniejsze spotkanie miłośników fantastyki, które odbywa się każdego roku. W czasie wydarzenia mają miejsce spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocje książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji.

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail