Zgłoś uwagę

Polcon 2016 - Eurokonferencja: znamy program

Pełny harmonogram wydarzeń odbywających się w ramach Polconu – Eurokonferencji jest już dostępny na stronie internetowej www.polcon2016.pl . To najlepszy moment na podjęcie decyzji z którymi pisarzami się spotkać i w jakich punktach programu wziąć udział. A jest z czego wybierać! Gości jest prawie stu, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i konkursów ponad 380. Ponadto wydarzenia specjalne, między innymi: koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry symfonicznej, gala przyznania Literackiej Nagrody Fandomu im. Andrzeja Zajdla, przedpremierowy pokaz filmu animowanego „Batman: Zabójczy Żart” i wieczorny ZombieWalk na Pergoli.

Wydarzenia literackie to przede wszystkim spotkania autorskie z pisarzami fantasy i science fiction, między innymi z Mają Lidią Kossakowską, Rafałem Kosikiem, Jarosławem Grzędowiczem oraz Ewą Białołęcką. Gościem honorowym Polconu będzie Andrzej Sapkowski, nagrodzony prestiżową nagrodą World Fantasy Award za całokształt twórczości. Odbędą się również liczne premiery książkowe, w tym limitowana edycja opowiadań Iana Watsona – jednego z gości zagranicznych.

Dla fanów kinematografii przewidziane są pokazy klasyki polskich filmów fantastycznych oraz spotkania z wybranymi twórcami. Zobaczymy „Lokis. Rękopis profesora Wittembacha” Janusza Majewskiego, „Test Pilota Pirxa” Marka Piestraka oraz „Wojnę światów: następne stulecie” Piotra Szulkina. Niewątpliwą ciekawostką będzie spektakl Teatru Telewizji oparty na klasycznej powieści Janusza A. Zajdla „Paradyzja” w reżyserii Macieja de Korczak-Leszczyńskiego.

Po raz pierwszy w historii, obok fanowskich prelekcji, odbędą się również wykłady i prezentacje z udziałem przedstawicielami wyższych uczelni z całego kraju. Konferencja Naukowa „Fantastyczne Światy”, wchodząca oficjalnie w skład programu Polconu, współorganizowana jest przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Przerwy miedzy spotkaniami z pisarzami, pokazami filmów i wykładami, spędzić można w Games Roomie. Pokazy gier, turnieje, konkursy i setki planszówek dostępne przez cały czas trwania festiwalu, to tylko mały wycinek tego co do zaoferowania ma Polcon – Eurokonferencja od 18 do 22 sierpnia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Pełny program oraz terminy poszczególnych atrakcji dostępne na stronie www.polcon2016.pl.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Polcon 2016

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail