Zgłoś uwagę

Polcon 2016 - wernisaże i wystawy

Wystawa obrazów i ilustracji wybitnych artystów związanych ze światem fantastyki to kolejna atrakcja Polconu – Eurokonferencji. Wśród rysowników: Chris Achilleos – autor okładek serii „Conan Barbarzyńca” i „Doktor Who”, Bogusław Polch – twórca kultowego komiksu „Funky Koval” oraz przedstawiciele młodego pokolenia – Maja Borowicz i Krzysztof Heksel. Do tego niespodzianka w postaci muralu, który wykonany zostanie w trakcie festiwalu przez jego uczestników.

PROGRAM

Wszystkie wystawy będzie można oglądać przez cały czas trwania Polconu w Sali Cesarskiej, znajdującej się nad wejściem głównym do Hali Stulecia. Każdego dnia przewidziane są również spotkania z twórcami. Pierwszy wernisaż pt. „Fantastyczne światy Chrisa Achilleosa”  odbędzie się w czwartek, 18 sierpnia, o godzinie 19:00. Jeden z najważniejszych rysowników fantasy na świecie spotka się z fanami i zaprezentuje dzieła wybrane z dorobku przeszło 40 lat pracy.

W piątek, o godzinie 15:00, swoje „Retroperspektywy” zaprezentuje Bogusław Polch – twórca komiksów, na których wychowały się rzesze dzisiejszych fanów polskiej fantastyki. Jeżeli nie obcy są wam „Kapitan Żbik”, „Bogowie z kosmosu” i oczywiście „Funky Koval”, nie możecie przegapić spotkania z drugim, obok Grzegorza Rosińskiego, najważniejszym rysownikiem w Polsce.

Maja Borowicz, młoda i uzdolniona artystka, laureatka wielu prestiżowych nagród, zaprezentuje nowoczesne podejście do grafiki. Swoje obrazy tworzy w oparciu o techniki cyfrowe, tradycyjne malarstwo olejne i techniki audiowizualne. Na wernisaż jej prac wpisujących się w nurt realizmu emocjonalnego zapraszamy trzeciego dnia Polconu, w sobotę o godzinie 14:00.

„Surrealistyczne światy” pokaże nam Krzysztof Heksel. Malarz, pochodzący z Wałbrzycha, cieszy się dużą popularnością mimo młodego wieku. Jak sam przyznaje, jego mistrzem jest Zdzisław Beksiński, co z łatwością można dostrzec w jego pracach. Autora będzie można poznać osobiście w niedzielę o 12:00.

Na koniec niespodzianka! Z okazji 10. rocznicy śmierci Stanisława Lema organizatorzy Polconu zapraszają wszystkich do wspólnego stworzenia muralu nawiązującego do  jego twórczości. Wielkoformatowe malowidło zostanie zrealizowane na przenośnych modułach, pod okiem doświadczonych artystów street artu pod wodzą Artura Wabika, a następnie zainstalowane w przestrzeni publicznej Wrocławia. Gotowy mural będzie hołdem artystów sztuk wizualnych i czytelników fantastyki dla wielkiego pisarza. Po dwumiesięcznym okresie ekspozycji malowidło zostanie rozmontowane i przewiezione na Eurocon do Barcelony, gdzie będzie dalej promować polską literaturę i sztukę.


Więcej informacji o Polconie – Eurokonferencji na stronie www.polcon2016.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Maja Borowicz 3 Bogusław Polch2 Bogusław Polch1 Chris Achilleos 2 Chris Achilleos1 Krzysztof Haksel1 Krzysztof Haksel2 Maja Borowicz2

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail