Zgłoś uwagę

Polcon – Eurokonferencja 2016: Nominacje do nagrody Zajdla

Po raz pierwszy gala nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla odbędzie się w mieście będącym gospodarzem Polconu. Do tej pory ogłoszenie nominacji do tego prestiżowego wyróżnienia odbywało się zawsze w Warszawie. Tym razem jednak zapraszamy do Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016! Okazja w tym roku jest szczególna, bowiem Wrocław stał się nie tylko Europejską Stolicą Kultury, ale również Światową Stolicą Książki UNESCO. 

Już 30 czerwca 2016 będziecie mogli na żywo dowiedzieć się, kto został nominowany do Nagrody imienia Janusza Zajdla za rok 2015. W Biurze Festiwalowym IMPART, a dokładnie w Sali Kameralnej, przy ulicy Mazowieckiej 17 we Wrocławiu, o godzinie 19:00 rozpoczniemy odczytywanie zgłoszonych. Przebieg całego wydarzenia będziemy transmitować na żywo na kanale YouTube Polconu – Eurokonferencji 2016. Dla osób z Warszawy przewidziana została transmisji w dotychczasowym miejscu, czyli Pubie Jaś i Małgosia.

Można spodziewać się nie tylko prostego odczytania listy nominowanych autorów, ale również atrakcji artystycznych, gości oraz poczęstunku w formie bankietu po całej ceremonii. Nie zabraknie również gościa specjalnego: Jadwigi Zajdel. Towarzyszyć jej będą pisarze oraz przedstawiciele władz miasta Wrocławia.

Wstęp na galę jest bezpłatny, jednak wymagana jest rezerwacja i odbiór wejściówki. Jest to spowodowane ograniczoną ilością miejsc. Rezerwacji można dokonywać poprzez adres e-mail info@polcon2016.pl.

O Polconie
Najstarszy, bo odbywający się od 1985 roku ogólnopolski festiwal literatury i fantastyki . Wydarzenie co roku organizowane jest w innym miejscu, a o wyborze organizatora decyduje Forum Fandomu dwa lata wcześniej. Częścią Polconu jest przyznawana na nim podczas specjalnej gali Nagroda Literacka Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda dla twórców literatury fantastycznej. W 2016 roku wydarzenie powraca do Wrocławia po 4 latach wędrówki.


 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Polcom

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail