Zgłoś uwagę

Polish Cinema for Beginners: "DISCO POLO"

Polish Cinema for Beginners – to cykl prezentujący selekcję najciekawszych polskich filmów z angielskimi napisami. To pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury.

17 marca, w czwartek o godz. 19:00 odbędzie się pokaz "DISCO POLO" w reż. Macieja Bochniaka. 

Co kraj, to obyczaj – także w dyskotekach. Gdzieś dudnić będzie italo disco albo turbo folk, u nas – disco polo. Baśń o Tomku (Dawid Ogrodnik) – szczerym chłopaku, który postanowił zostać sławny i skraść swymi piosenkami serce discopolowej diwy Gensonina (Joanna Kulig). Oraz szerokiej publiczności. Naszpikowana popkulturowymi cytatami filmowa jazda bez trzymanki do dźwięków największych hitów disco polo.

Gościem specjalnym pokazu będzie Martyna Gliniecka.



Polish Cinema for Beginners
Z okazji 6. odsłony PCfB podkręcamy głośność, gdyż w programie nadchodzącej edycji znalazły się tylko prawdziwe „evergreeny” naszej kinematografii - najbardziej interesujące polskie filmy muzyczne.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016.

 

Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Disco Polo

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail