Zgłoś uwagę

Polish Cinema for Beginners: "Nobody's Calling"

Już w przyszły czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie 5. sezonu Polish Cinema for Beginners w Kinie Nowe Horyzonty. 26 listopada gościem cyklu prezentującego klasyki polskiej kinematografii z angielskimi napisami będzie Kazimierz Kutz, który porozmawia z publicznością po projekcji swojego filmu "Nikt nie woła". 

Kazimierz Kutz jest reżyserem filmowym, teatralnym i telewizyjnym, scenarzystą filmowy, członkiem założycielem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor filmowej trylogii śląskiej: „Sól ziemi czarnej” (1969), „Perła w koronie” (1971), „Paciorki jednego różańca” (1979), za który otrzymał Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1980 roku. W 2010 roku otrzymał tytuł honorowego obywatela Katowic. Spotkanie z gościem jak zwykle poprowadzi Adam Kruk, odpowiedzialny za program Polish Cinema for Beginners.

Akcja filmu "Nikt nie woła", który swoją premierę miał w 1960 roku, osadzona jest w zachodniej Polsce zaraz po II wojnie światowej. Do małego miasteczka na Dolnym Śląsku przybywa młody chłopak, pragnący uciec przed własna przeszłością. Tam poznaje Lucynę, z którą, mimo przeciwności losu, postanawia ułożyć sobie z życie.  "Nikt nie woła" – pokazywane w Polsce w bardzo ograniczonym zakresie – porównywane było z dziełami Roberta Bressona i Michelangela Antonioniego.

Od tego sezonu Polish Cinema for Beginners najwierniejsi widzowie będą nagradzani - uczestnictwo w 4 pokazach (potwierdzone pieczątkami na karcie lojalnościowej) uprawnia do odbioru specjalnego prezentu, 5 - do wejścia na ostatni seans zupełnie za darmo. Pokaz „Nikt nie woła” odbędzie się 26 listopada w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 19:00. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

PCFB Nikt nie woła [2] Nikt nie woła [3] Nikt nie woła [1]

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail