Zgłoś uwagę

Polish Cinema for Beginners: "Polowanie na muchy"

Polish Cinema for Beginners – to cykl prezentujący selekcję najciekawszych polskich filmów z angielskimi napisami. To pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury.

Już w czwartek (17 listopada), o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny pokaz filmowy - "Polowanie na muchy" w reż. Andrzeja Wajdy. 

O FILMIE:
Skromny księgarz Włodek (Zygmunt Malanowicz), nieszczęśliwy w małżeństwie, poznaje piękną studentkę Irenę, której szybko daje się uwieźć. Jednak dziewczyna, będąca częścią artystycznego i intelektualnego fermentu lat 60. i wyznająca ideały wolnej miłości, stawia mu coraz wyższe wymagania. Czy będzie potrafił im sprostać? Kultowy film Andrzeja Wajdy – rzadki przykład komedii w twórczości mistrza – jest satyrą na artystyczną Warszawę lat 60. i postępujący kryzys męskości. Scenariusz, na podstawie własnego opowiadania, napisał Janusz Głowacki, a wspaniałą rolę Ireny, która przeszła do historii kina, zagrała tu Małgorzaty Braunek. Film pokażemy w odrestaurowanej cyfrowo wersji.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Polish Cinema for Beginners

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail