Zgłoś uwagę

Polish Cinema for Beginners: życie polskiej młodzieży

W październiku po raz siódmy startuje Polish Cinema for Beginners. W tym sezonie – pod hasłem Polish Youth – pokażemy pięć filmów portretujących życie polskiej młodzieży na przestrzeni dekad. Jak to jest być młodym po polsku?

Siódma edycja PCfB przemierzy drogę od wkroczenia hipisowskiej kultury do komunistycznej Polski w „Polowaniu na muchy” Andrzeja Wajdy (1969) przez dylematy studentów lata 70. u Krzysztofa Zanussiego w „Iluminacji” (1973), po młodość współczesną: trójkąt miłosny w „Płynących wieżowcach” Tomasza Wasilewskiego (2013) czy totalną destrukcję w „Hardkor Disco” Krzysztofa Skoniecznego (2014).

Cofniemy się też do czasów II wojny światowej, by w superwidowisku Jana Komasy „Miasto 44” zobaczyć polską młodzież w ogniu wojny. Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polskie filmy, a poprzez nie polską kulturę, obyczajowość, historię. W roku, kiedy Wrocław nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, zaprosiliśmy też wyjątkowych gości: reżyserów, aktorów, scenarzystów. Szykujcie się na piękne filmy, ciekawe dyskusje, szalone imprezy. Trzymajcie z polską młodzieżą – będzie się działo!

7. edycja Polish Cinema wystartuje 6 października Kinie Nowe Horyzonty i potrwa do 28 kwietnia. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

miasto44 hardkor 7 wieżowce

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail