Ponad 120 chętnych do udziału w Forum Pisarskim Dzieci i Młodzieży

forum pisarskie

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do udziału w warsztatach pisania kreatywnego w ramach Forum Pisarskiego Dzieci i Młodzieży. Ogromnie się cieszymy, że otrzymaliśmy ponad 120 zgłoszeń od młodych ludzi, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności literackie przez cały rok pod okiem zawodowych pisarzy i publicystów. Zespół redakcyjny Forum czyta w tej chwili wszystkie nadesłane prace, a wyniki naboru ogłosimy 16 kwietnia. Wtedy też skontaktujemy się z osobami, które zgłosiły chęć udziału w warsztatach.

Spotkanie inaugurujące Forum Pisarskie, z udziałem zakwalifikowanych uczniów i ich nauczycieli, odbędzie się 7 maja.

Projekt ten jest organizowany przez Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach przygotowań do obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO we Wrocławiu. Współorganizatorami Forum są: Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia (w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury) i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.