Zgłoś uwagę

W cyklu "Przeżyjmy to jeszcze raz" przypominamy wspaniałą inicjatywę – Pracownia przy Komuny Paryskiej 45. Projekt, który będzie kontynowany w 2017 roku.

Pracownia to sąsiedzkie miejsce na Przedmieściu Oławskim – przeznaczone do spotkań, wspólnych działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń  pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi do Pracowni artystami i animatorami. Szeroko pojęta kultura oraz interdyscyplinarne działania artystyczne mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłużej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego Przedmieścia Oławskiego.

W drugim tygodniu ferii zimowych mamy propozyjce dla najmłodszych i nie tylko. W programie Pracowni na Komuny Paryskiej 45 warsztaty i kino dla dzieci, spotkanie sąsiedzkie, konsultacje społeczne oraz wystawa malarstwa. Zapraszamy!

Najbliższy weekend na Komuny Paryskiej 45 będzie wyjątkowym spotkaniem z literaturą skandynawską dla dzieci. Gośćmi specjalnymi będą Jakub Mieszała i Anna Wolszczak  młodzi aktorzy z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którzy zaprezentują fragmenty książek. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 marca o godzinie 10:30.

Zapraszamy na premierę filmu animowanego pt. "Trójkąt pizza" stworzonego przez młodych filmowców z Przedmieścia Oławskiego. Film zdobył III Nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu. Dodatkowo pokazane będą animacje finałowych filmów festiwalu "Oko Kalejdoskopu".  Pokaz odbędzie się w sobotę 6 maja o godz. 10:30 w Pracowni przy Komuny Paryskiej 45. Wstęp wolny.

Zapraszamy na kolejny spacer historyczny po Przedmieściu Oławskim, prowadzony przez Agnieszkę Dubaniowską – mieszkankę osiedla, która związała swoje losy z "Trójkątem Magicznym".  Spacer odbędzie się 20 maja o godzinie 12:00, zbiórka przed Pracownią na Komuny Paryskiej 45. Udział bezpłatny.

Z początkiem lata Pracownia przy Komuny Paryskiej 45 zaprasza dużych i małych mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. W Sąsiedzki Czwartek (22 czerwca) naszym gościem będzie Karolina Mróz, prezeska fundacji Dom Pokoju, która opowie o funkcjonowaniu organizacji pozarządowych we Wrocławiu - jak wygląda rzeczywistość NGO-osów, jakie wyzwania stoją przed stowarzyszeniami, co mogą zrobić dla mieszkańców? 

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail