Zgłoś uwagę

Pracownia Opowiadania – Wrocław Fabryczna. Zapraszamy na niedzielny spacer fotograficzny!

Przez cały październik, listopad i grudzień słuchamy opowieści mieszkańców oraz odkrywamy dawną dzielnicę Fabryczna - osiedla Grabiszyn-Grabiszynek i Gajowice. 5 listopada zapraszamy na pierwszy Spacer Fotograficzny w ramach Pracowni Opowiadania!

Spacery historyczne i spotkania w Kawiarni Sąsiedzkiej pokazały, że okolice Grabiszyna-Grabiszynka oraz Gajowic kryją w sobie wiele, nieznanych nam dotąd sekretów. Czy w przemysłowej, niezbyt reprezentacyjnej (na pozór) dzielnicy odnajdziemy fotograficzne piękno?

Tym razem zapraszamy na Spacery fotograficzne, które odbędą się pod znakiem „geometrii miasta”. Skupimy się na kompozycji kadru architektonicznego oraz zmianach architektury na Grabiszynie. Spacery poprowadzi Lila Len, która fotografią zajmuje się od ponad 6 lat. Rozumienia obrazu uczyła się w Międzynarodowym Forum Fotografii KWADRAT we Wrocławiu, a dyplom ukończenia studiów uzyskała w 2017 r. Aktualnie studiuje Mediację Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Interesuje się fotografią artystyczną, minimalizmem, fotografią uliczną oraz poszukującą. Z jej zdjęciami możecie zapoznać się na stronie - Lila Len Photography.

Zbiórka 05.11 o godzinie 12.00 przy wejściu do ODA Firlej na ulicy Grabiszyńskiej 56.

Jeśli chcesz wziąć udział w spacerze – napisz do nas kawiarnia.w.firleju@gmail.com lub zadzwoń pod numer 733687806.

O Pracowni opowiadania

Zapraszamy do uczestnictwa w trzymiesięcznym projekcie Pracownia opowiadania organizowanym wraz z Fundacja Ładne Historie w ramach mikroGRANTY ESK 2016! Projekt jest adresowany do osób w każdym wieku, takich które interesują się historią lokalną, ale też takich, które poprzez uczestnictwo w wydarzeniach zaczną się nią interesować. Chcemy stworzyć wokół Kawiarni Sąsiedzkiej społeczność, która z czasem sama będzie wypełniać jej program własnymi propozycjami.

Kawiarnia to najlepsze miejsce do opowiadania historii. Najlepiej opowiada się i słucha w wygodnym kącie, przy dobrym cieście i aromatycznej kawie, takich na które każdego stać. A skąd ciasto? Najlepsze jest od sąsiadki, piecze drożdżowe ze śliwkami jak nikt w okolicy. A o czym historie? W zakamarkach dawnej dzielnicy Fabrycznej z pewnością takich wartych opowiedzenia nie brakuje.

Historie łączą ludzi. Nie tylko te wspólne, ale też prywatne, indywidualne, osobiste - każdy z nas ma do opowiedzenia fascynującą historię. Jest ich wiele, tak jak jak wielu jest nas. W opowiadaniu ważne jest słuchanie i uważność na drugą osobę. Zależy nam na rozmowie - ważne, żeby była szczera. Odkrywamy historie, które mówią, kim jesteśmy, jaki jest świat, ludzie, relacje. Szukamy wciąż nowych środków wyrazu. Dla nas polem tych poszukiwań jest kultura i sztuka, ale projekt jest zaplanowany w taki sposób, aby każdy mógł zaproponować coś własnego. Słowo ma siłę sprawczą, kreuje rzeczywistość. Opowiadając swoje historie, zmieniamy siebie i to co nas otacza – na lepsze, bardziej wartościowe.

Harmonogram:

Listopad

- 15.11, Godz. 17:00-18:30

Wieczór Opowiadań o Dawnej Dzielnicy Fabryczna

- 17.11, Godz.18:00-20:00

Warsztaty Z Robienia Kolaży

- 18.11, Godz. 12:00-15:00

Spacer Historyczny Po Dawnej Dzielnicy Fabryczna*

- 25.11, Godz. 12:00-15:00

Spacer Fotograficzny*

Grudzień

- 1.12, Godz. 18:00-20:00

Warsztaty Z Robienia Kolaży

 

*Obowiązują Zapisy

Jeśli masz historię, którą chciałbyś się z nami podzielić napisz kawiarnia.w.firleju@gmail.com lub zadzwoń na numer 733687806


Projekt Pracownia opowiadania organizowany jest wraz z Fundacją Ładne Historie w ramach 15. Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016!

 

fot. Luba Shynder

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

lila len_foto spacer historyczny1 spacer historyczny2 spotkania w kawiarni_21.10

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail