Zgłoś uwagę

Pracownia Opowiadania – zapraszamy na warsztaty i finał projektu

Finał trzymiesięcznego projektu „Pracownia Opowiadania – Wrocław Fabryczna” już w grudniu. Zapraszamy na wystawę prac uczestników działań, mieszkańców osiedli Grabiszyn-Grabiszynek i Gajowice.

Spacery historyczne i spotkania w Kawiarni Sąsiedzkiej pokazały, że okolice Grabiszyna-Grabiszynka oraz Gajowic kryją w sobie wiele, nieznanych nam dotąd sekretów. Podczas szeregu warsztatów, spacerów tematycznych oraz innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Ładne Historie i ODA Firlej, uczestnicy wykonywali kolaże czy fotografie. Ich wspomnienia i historie, opisywane w ramach wieczorów opowiadań były rejestrowane. Przygotowane zostało we współpracy z TONami specjalne słuchowisko… Październik, listopad i grudzień to czas zbierania mnóstwa materiałów, przemyśleń i wniosków, którymi warto się podzielić.
Jeśli chcecie stać się współtwórcami nowego, społecznego archiwum dawnej dzielnicy Fabryczna, macie ostatnią szansę  na udział w warsztatach w ramach projektu. 1 grudnia od godziny 18.00 zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z Marią Łuc. Znów będziemy fantazjować i stwarzać kolaże o osiedlach, tym razem w towarzystwie sakralno-świątecznych inspiracji. Jak zawsze nie zabraknie wielkiej ilości brokatu i błyskotek, przewidujemy także niespodziankę smakowa. Więcej informacji TU.


Powstałe w ramach piątkowych warsztatów kolaże oraz inne ze zgromadzonych prac będziecie mogli zobaczyć na wernisażu wystawy kończącej projekt, który odbędzie się 9 grudnia o godz. 16:00. Będzie to świetna okazja do spotkania ze wszystkimi uczestnikami, organizatorami oraz osobami zainteresowanymi wynikami projektu!
Zapraszamy!

O Pracowni opowiadania
Projekt Pracownia opowiadania organizowany wraz z Fundacja Ładne Historie w ramach mikroGRANTY ESK 2016 jest adresowany do osób w każdym wieku, takich które interesują się historią lokalną, ale też takich, które poprzez uczestnictwo w wydarzeniach zaczną się nią interesować. Chcemy stworzyć wokół Kawiarni Sąsiedzkiej społeczność, która z czasem sama będzie wypełniać jej program własnymi propozycjami.

Kawiarnia to najlepsze miejsce do opowiadania historii. Najlepiej opowiada się i słucha w wygodnym kącie, przy dobrym cieście i aromatycznej kawie, takich na które każdego stać. A skąd ciasto? Najlepsze jest od sąsiadki, piecze drożdżowe ze śliwkami jak nikt w okolicy. A o czym historie? W zakamarkach dawnej dzielnicy Fabrycznej z pewnością takich wartych opowiedzenia nie brakuje.

Historie łączą ludzi. Nie tylko te wspólne, ale też prywatne, indywidualne, osobiste - każdy z nas ma do opowiedzenia fascynującą historię. Jest ich wiele, tak jak jak wielu jest nas. W opowiadaniu ważne jest słuchanie i uważność na drugą osobę. Zależy nam na rozmowie - ważne, żeby była szczera. Odkrywamy historie, które mówią, kim jesteśmy, jaki jest świat, ludzie, relacje. Szukamy wciąż nowych środków wyrazu. Dla nas polem tych poszukiwań jest kultura i sztuka, ale projekt jest zaplanowany w taki sposób, aby każdy mógł zaproponować coś własnego. Słowo ma siłę sprawczą, kreuje rzeczywistość. Opowiadając swoje historie, zmieniamy siebie i to co nas otacza – na lepsze, bardziej wartościowe.

Projekt Pracownia opowiadania organizowany jest wraz z Fundacją Ładne Historie w ramach 15. Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016!

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Pracownia Opowiadania fot. Dominik Górnicki kafel PO_finał 9.12 Pracownia Opowiadania fot. Dominik Górnicki (3) (Copy)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail