Zgłoś uwagę

Pracownia w ramach programu "Wrocław - wejście od podwórza"

W Pracowni położonej w sercu Przedmieścia Oławskiego, ul. Komuny Paryskiej 45 we Wrocławiu, odbędzie się trzymiesięczna rezydencja artystyczna, do której zostanie zaproszony wrocławski artysta wyłoniony z otwartego naboru na projekty.

 

Do końca roku rezydentką jest Natalia Gołubowka z projektem "Odczarować Trójkąt".

Pracownia znajduje się w lokalu, który został wybrany z wykazu pustostanów przygotowanego przez spółkę Wrocławska Rewitalizacja i przekazany artystom: Kamili Wolszczak i Krzysztofowi Bryle. Pracują oni nad projektem artystycznych pracowni.

PRACOWNIA jest jednym z elementów projektu “Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego na terenie wrocławskich podwórek pozostających poza ścisłym centrum miasta. Przestrzeń ma charakter warsztatowo-wystawienniczy. Przeznaczona jest do pracy artystycznej oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonym do Pracowni artystą, którego projekt zostanie wyłoniony podczas konkursu. Gościnny pobyt w Pracowni na Przedmieściu Oławskim potrwa trzy miesiące, w tym czasie twórca zrealizuje swój program wraz z mieszkańcami.

Główną ideą Pracowni jest używanie sztuki jako narzędzia budującego dialog społeczny, którego działania będą zachęcać społeczność Przedmieścia Oławskiego do angażowania się w czasowe projekty realizowane na ich osiedlu. Natomiast obszar Przedmieście Oławskiego stanie się inspiracją dla projektów artystycznych realizowanych w ramach trzymiesięcznej rezydencji i innych działań w ramach projektu “Wrocław – wejście od podwórza”.


Regulamin oraz informacje o projekcie dostępne są pod adresem http://wroclaw2016.strefakultury.pl/podworze/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Pracownia

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail