Zgłoś uwagę

Prezentacja ESK dla Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego EUROPA FORUM

slajderrr

„Biznes i kultura w kontekście ESK 2016” – tak brzmiał tytuł spotkania przedstawicieli Biura Europejskiej Stolicy Kultury 2016 z członkami i sympatykami stowarzyszenia EUROPA FORUM. Do spotaknia doszło we wrocławskiej Miediatece, która już wielokrotnie organizowała otwarte spotkania poświęcone ESK 2016 we Wrocławiu, a w przeszłości prowadziła nawet punkt informacyjny na temat działań wokół Europejskiej Stolicy Kultury. 

Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 po raz kolejny skieruje uwagę Europy na Wrocław. Będzie to czas realizacji wielu projektów, organizacji licznych festiwali i koncertów, imprez o charakterze masowym, a także takich, które będą mieć wymiar edukacyjny. 

Jak można przełożyć energię wynikającą z tego faktu na sektor gospodarczy? Jak ESK2016 może wspomóc działania i rozwój firm, chcących włączyć się w planowane aktywności w roku 2016? Jakie korzyści wynikają z tego faktu dla przedsiębiorców, co mogą zyskać dzięki ESK2016? Jakie są w tym kontekście doświadczenia z innych (niemieckich) miast, które w przeszłości nosiły taki tytuł?  Co Wrocław planuje w kontekście polsko-niemieckim i jakie pole działania to otwiera, zarówno na szczeblu lokalnym jak i międzynarodowym? To pytania, na które starał się znaleźć odpowiedź dyrektor Biura ESK 2016, Krzysztof Maj

Planowane są kolejne spotkania z niemieckimi przedsiębiorcami, na których zostaną poruszone już bardziej szczegółowe kwestie, związane z włączeniem się w nurt wydarzeń roku 2016. 

 

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail