Zgłoś uwagę

Program A-i-R Wro: sztuka i kultura a kryzys migracyjny w XXI wieku

W jaki sposób artyści postrzegają kryzys migracyjny w XXI wieku? To pytanie wyznaczyło temat największego jak do tej pory naboru dla zagranicznych twórców, organizowanego przez Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro. Do naboru zostali zaproszeni artyści i kolektywy artystyczne z 43 państw Europy oraz krajów zrzeszonych. Nadesłanych zostało aż 130 zgłoszeń, z czego 118 spełniło kryteria formalne, kwalifikując się do etapu oceny komisji. 17 czerwca poznamy wyniki selekcji, a wybrany artysta (lub kolektyw) rozpocznie swoją rezydencję na przełomie lata i jesieni 2016 roku.

W skład komisji oceniającej aplikacje wchodzą: Bartek Lis – przewodniczący komisji; doktor socjologii, badacz społeczny, kurator, animator kultury; od 2012 roku pracuje jako kurator programu naukowego w Muzeum Współczesnym Wrocław, Krzysztof Bielaszka – wiceprzewodniczący i sekretarz komisji, koordynator projektów międzynarodowych w Programie Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, Karolina Bieniek – członkini komisji; doktor nauk społecznych, specjalistka w zakresie polityki zagranicznej, w tym polityki kulturalnej, animatorka kultury, trenerka w obszarze edukacji rozwojowej i działań antydyskryminacyjnych oraz Berenika Nikodemska – członkini komisji; koordynatorka Programu A-i-R Wro.Czym jest A-i-R Wro?
A-i-R Wro to wieloletni i interdyscyplinarny program rezydencji artystycznych prowadzony w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem, w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, która umożliwi artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy. Ponadto, Program A-i-R Wro ma służyć promocji artystów, wesprzeć ich rozwój i mobilność, a także ułatwić tworzenie więzi kulturalnych ponad granicami.

Więcej szczegółów na temat Programu A-i-R Wro można znaleźć na stronie: www.wroclaw2016.strefakultury.pl/rezydencje.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Open Call

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail