Zgłoś uwagę

W tym tygodniu kończymy czerwcowy nabór na mikroGRANTY ESK 2016 – wnioski można było składać do poniedziałku, 15 czerwca, do godziny 23:59.

 

„Kino pod WrocMilą” to wyjątkowy projekt, w którym „zagrają” wrocławskie przeprawy, mosty i kładki. 20 czerwca we Wrocławiu powstanie kino samochodowe. Na membranie okalającej Stadion Wrocław premierę będzie miał stworzony przez pomysłodawców projektu film pt. „Mosty” w reżyserii Mateusza Kowalskiego. Pomysłodawcą projektu jest Mateusz Siemież, dla którego będzie to spełnienie wielkiego marzenia – zorganizowania kina samochodowego. Film opowiada historię policjanta cierpiącego na gefyrofobię, czyli ogromny lęk przed mostami. Jego słabość wykorzystuje były partner, chcący zemścić się za stare krzywdy.

To pierwsza odsłona współpracy miast: Gdańska, Lublina, Katowic i Łodzi z Wrocławiem Europejską Stolicą Kultury 2016 w ramach Koalicji Miast. Zgodnie z hasłem „Kierunek Kulturalna Stolica” z kilku polskich miast w podróż ruszą artyści i animatorzy. Wszyscy spotkają się 20 czerwca o godz. 10.00 we Wrocławiu na Moście Uniwersyteckim – gdzie będą artystycznie prezentowali swoje miasta.

Od dziś przez trzy tygodnie Wrocław będzie gościć rezydentów z Kraju Basków. Europejską Stolicę Kultury odwiedzą Ainara LeGardon, Jaime de los Rios oraz Eneko Gil.

Podczas tegorocznej, trzeciej edycji Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu było wszystko to, co czytelnicy mogli sobie wymarzyć. Nieoczekiwane zwroty akcji (i pogody), znakomita dramaturgia i organizacja, świetnie czytający i interpretujący książki aktorzy (plus poeta Wojciech Bonowicz) oraz znakomita literatura.

Z myślą o ułatwieniu dostępu do informacji o życiu kulturalny we Wrocławiu, Biuro ESK 2016 zainicjowało pracę nad aplikacją mobilną, z którą udział w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych w stolicy Dolnego Śląska jest jeszcze prostszy. Autorami aplikacji jest zespół złożony ze studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej. 

Od kilku dni trwają intensywne próby przed premierą spektaklu „Królowa wróżek: sen nocy letniej”. Już w niedzielę leśnicki park stanie się sceną przedstawienia, o którym będzie głośno jeszcze przez długi czas. To kolejna produkcja w ramach cyklu „Głos wykluczonych”, realizowanego przez Biuro ESK Wrocław 2016 i Fundację Jutropera.

Opowieści o „złotym pociągu”, tradycjach górniczych, podziemnych korytarzach, warsztaty ceramiczne dla dzieci oraz prezentacja wystawy to atrakcje regionalnego wtorku w Barbarze 22 września 2015 r.

Gospodarzem 11 Wtorku Regionalnego w Barbarze będzie Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu.  Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki to powstały na terenie zamkniętej w 1996 r. Kopalni Węgla Kamiennego Julia w Wałbrzychu kompleks łączący w sobie funkcje muzealne, Kulturalne, wystawiennicze, edukacyjne, usługowe oraz siedzibę organizacji pozarządowych.  To najlepszy przykład rewitalizacji terenów poprzemysłowych przez kulturę na Dolnym Śląsku.

Dobrze znany wrocławskiej publiczności spektakl „Szukając Leara: Verdi”, który prezentowany był w roku 2013, tym razem będzie mogła zobaczyć widownia szczecińska.

Spektakl wyreżyserował Michał Znaniecki – jeden z najbardziej rozchwytywanych twórców operowych na świecie. Jego widowiska charakteryzuje niekonwencjonalność, rozmach i niepowtarzalność. Do współpracy zaprosił innego wyjątkowego artystę, Wojciecha Malajkata. Jeden z topowych polskich aktorów odegra w spektaklu główną rolę. U jego boku wystąpią artyści Opery na Zamku oraz mieszkańcy szczecińskich domów pomocy społecznej. Ich przebogate doświadczenie i niezwykłe życiowe historie mieszają się z talentem i kreatywnością artystów, dając efekt więcej niż fascynujący.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail