Zgłoś uwagę

20 czerwca oddane w ręce młodych Dolnoślązaków mosty i kładki, zamienią się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne, ciemnie fotograficzne. Film, taniec, słuchowisko, literatura, happening, performance, spektakularne widowiska i subtelne instalacje – na 26 wrocławskich mostach i kładkach. Dzięki zaangażowaniu kilkuset twórców, profesjonalistów i amatorów, dzieci i dorosłych, powstanie we Wrocławiu 26 nowych przestrzeni sztuki, w których każdy widz będzie mógł stać się artystą. Program „MOSTY” to 26 opowieści na mostach otwartych na Twoją historię!

Tydzień po PROGRAMIE MOSTY rozmawiamy z Aleksandrą Wasik – perkusistką, która 20 czerwca 2015 roku uczestniczyła w projekcie „Puls Miłości” realizowanym na Moście Tumskim. To wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ jako jedyne w trakcie całego przedsięwzięcia promującego Europejską Stolicę Kultury 2016, trwało cały dzień. Przez pełne 24 godziny muzycy wybijali rytm bicia serca. Po Wrocławiu unosiły się dźwięki PULSU MIŁOŚCI.

Z myślą o ułatwieniu dostępu do informacji o życiu kulturalny we Wrocławiu, Biuro ESK 2016 zainicjowało pracę nad aplikacją mobilną, z którą udział w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych w stolicy Dolnego Śląska jest jeszcze prostszy. Autorami aplikacji jest zespół złożony ze studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej. 

Blisko dwa tygodnie minęły od finału programu MOSTY. Przejrzeliśmy tysiące zdjęć, przeczytaliśmy dziesiątki relacji, ale tego jeszcze nie było – produkcje video przygotowane specjalnie z myślą o konkretnych projektach. Na szczególną uwagę zasługuje materiał zrealizowany dla „ON OFF”, czyli rapowany utwór i sprawnie nakręcony teledysk, który motywuje i inspiruje.

Nie upłynął jeszcze miesiąc od finału Programu MOSTY, a wszyscy, którzy chcieliby jeszcze raz przeżyć emocje związane z koncertami, wystawami czy performansami mają na to szansę. Prawie każdy projekt stworzył filmową relację – mniej lub bardziej profesjonalną. Warto na nie wszystkie spojrzeć i przypomnieć sobie, jak ten piękny „mostowy” dzień naprawdę wyglądał.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail