Zgłoś uwagę

Program „MOSTY: filmowe relacje i podsumowania

Nie upłynął jeszcze miesiąc od finału Programu MOSTY, a wszyscy, którzy chcieliby jeszcze raz przeżyć emocje związane z koncertami, wystawami czy performansami mają na to szansę. Prawie każdy projekt stworzył filmową relację – mniej lub bardziej profesjonalną. Warto na nie wszystkie spojrzeć i przypomnieć sobie, jak ten piękny „mostowy” dzień naprawdę wyglądał.

20 czerwca 2015 roku, na wyspie Piaskowej stanął wielki aparat przypominający mały kartonowy domek. Była to jednocześnie fotograficzna ciemnia, w której robiono i wywoływano zdjęcia. „Wszyscy na most. Portret generacji” to projekt polegający na opowiedzeniu historii i uwiecznieniu na unikatowej fotografii 10-ciu dolnośląskich rodzin. Pomysłodawcy – kolektyw StreetCollodionArt, postanowili cofnąć się w czasie i wykorzystać XIX-wieczne techniki fotograficzne. Na dużym zaciemnionym szkle wykonano odbitki metodą mokrego kolodiony. Zdjęcia wyszły wyjątkowe, przede wszystkim dlatego, że są unikalne (nie ma negatywu, więc nie można danego kadru powielać). Relacja ukazuje przebieg całej akcji – od stawiania wielkiego aparatu do wywoływania zdjęć i radości rodzin:

 

 

„Integracyjny sensor” – tak o projekcie „ON OFF” mówią jego pomysłodawcy Magda Kwit i Łukasz Siemież. Na Kładce Nabycińskiej odbyło się wiele wydarzeń artystycznych: koncerty, wystawy, warsztaty czy malowanie graffiti. Różnorodne działania dały możliwość wrocławianom dostrzeżenia problemów z jakimi borykać się muszą niepełnosprawni. Widzowie mieli możliwość spoglądania na świat z poziomu wózka inwalidzkiego. Mogli przejechać o własnych siłach kładkę, zrobić zdjęcie i tym samym zamanifestować poparcie dla podobnych tego typu inicjatyw. Warto co jakiś czas przypominać sobie o tym projekcie. Posłużyć może do tego ta relacja:

 

 

Zapraszamy do obejrzenia making of z filmu „Mosty” w reżyserii Mateusza Kowalskiego. Plan zdjęciowy trwał równe siedem dni: od 16 do 20 i 26 kwietnia oraz 2 czerwca. Relacja daje możliwość podejrzenia ekipy filmowej w trakcie pracy! Sam  film można było zobaczyć na Stadionie Wrocław, gdzie zorganizowane zostało kino samochodowe. W lipcu i sierpniu „mostowa” produkcja podróżować będzie po wakacyjnych filmowych festiwalach:

 

 

Relacje z pozostałych mostów regularnie odświeżane, odnajdywać można na blogu: www.mostywro.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Mosty ESK 2016

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail