Program „MOSTY”: finał już 20 czerwca!

20 czerwca oddane w ręce młodych Dolnoślązaków mosty i kładki, zamienią się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne, ciemnie fotograficzne. Film, taniec, słuchowisko, literatura, happening, performance, spektakularne widowiska i subtelne instalacje – na 26 wrocławskich mostach i kładkach. Dzięki zaangażowaniu kilkuset twórców, profesjonalistów i amatorów, dzieci i dorosłych, powstanie we Wrocławiu 26 nowych przestrzeni sztuki, w których każdy widz będzie mógł stać się artystą. Program „MOSTY” to 26 opowieści na mostach otwartych na Twoją historię!

Dzięki ZAANGAŻOWANIU KILKUSET TWÓRCÓW, profesjonalistów i amatorów, dzieci i dorosłych, powstanie we Wrocławiu 26 NOWYCH PRZESTRZENI SZTUKI, w których każdy widz będzie mógł stać się artystą. 26 opowieści na Mostach otwartych na Twoją historię.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

☟☟☟☟☟☟☟☟☟☟☟☟☟☟☟

www.wroclaw2016.strefakultury.pl/mosty

Poznajcie opowieść o mieście położonym na dwunastu wyspach połączonych 112 mostami (220, jeśli liczyć wszystkie rodzaje kładek i mniejszych mostków).

Artystyczną opiekę nad programem sprawuje kurator ESK Wrocław 2016 ds. perfomance, Chris Baldwin.

Młodzi twórcy połączą ponadto siły z największą imprezą biegową we Wrocławiu, organizowaną przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Ponad 7500 biegaczy 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu przebiegać będzie przez artystyczne Mosty przy dopingu uczestników wielkiej imprezy ESK.

Realizacja projektu zbiegnie się z zapowiedzią i prologiem tego, co się wydarzy w roku 2016, czyli WEEKENDEM PEŁNYM KULTURY 19 – 21 czerwca 2015. W piątek, sobotę i niedzielę, dokładnie pół roku przed inauguracją ESK, zobaczymy cały Wrocław tętniący kulturą.