Zgłoś uwagę

Program „MOSTY”: już w niedzielę happening na moście św. Klary

most sw Klary slajder

W niedzielę, 26 kwietnia, o godz. 12:00 na moście św. Klary, łączącym Wyspę Słodową z Wyspą Bielarską, odbędzie się happening w ramach dwóch projektów „mostowych”: Zielony Beton i WrocMost Atelier. W briefingu prasowym po happeningu weźmie udział także opiekun artystyczny programu „MOSTY”, Chris Baldwin, który jest także kuratorem ESK 2016 ds. performance. 

Więcej o programie „MOSTY”

Dokładnie w samo południe rozpocznie się akcja rozdawania sadzonek. Uczestnicy projektów chcą zachęcić w ten sposób wrocławian do skupienia się na tematach dotyczących zielni miejskiej, ekologii, ekodesignu czy upcyklingu. Każda z osób, która otrzyma sadzonkę, będzie proszona do pamiątkowego zdjęcia, natomiast wyhodowane sadzonki zostaną za dwa miesiące posadzone w ramach kolejnego happeningu, w dniu finalnej realizacji programu „MOSTY”.

zielony beton MOSTYZielony Beton

Pomysłodawca projektu jest Paweł Mieszkalski. Z racji swojego zawodu architekta krajobrazu, szczególnie jest uwrażliwiony na obecność zieleni w mieście. Z tego też powodu zdecydowano się poruszyć temat ogólnej kondycji przestrzeni miejskiej oraz sposobów jej kształtowania. Wybór Mostu św. Klary był podyktowany historią tego miejsca, które stało się symbolem tragicznych szkód wyrządzonych tkance miejskiej podczas II wojny światowej oraz na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki instalacji, która dzieli most na 2 części – strefę zniszczoną, nieciekawą, szarą, betonową oraz strefę życia i zieleni, człowiek może odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej przestrzeni chciałby żyć i funkcjonować. To od nas zależy czy będziemy otaczać się odcieniami szarości i betonu, czy postawimy na świat zielony i pełen życia. Podczas trwania projektu każdy będzie miał możliwość zmiany wyglądu mostu, poprzez ingerencję w roślinność, wprowadzenie nowych sadzonek do instalacji.

Zielony Beton rozdaje rośliny!

WrocMost Atelier

Pomysłodawcą projektu WrocMost Atelier jest Fundacja EKOpotencjał – Przestrzeń Możliwości, która zajmuje wspieraniem inicjatyw i realizacją zadań z zakresu ekologii, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz ekoinnowacji. Obecnie wiele osób przekształca odpady w materiały użytkowe. Można rzec o swoistego rodzaju modzie, która służy również środowisku. Chcąc propagować tą ideę postanowiliśmy – pod okiem artystów – zorganizować warsztaty z upcyclingu, rękodzieła i rzeźbiarstwa w glinie. WrocMost Atelier ma być z jednej strony przestrzenią do pokazania prac artystów i amatorów, a z drugiej stworzyć platformę wymiany doświadczeń i szukania inspiracji.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail