Zgłoś uwagę

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro: znamy wyniki naboru na rezydencję artystyczną w Koszycach

Anna Zuber – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Ecole Nationale Supérieure d’Arts we francuskim Bourges oraz Académie Royale des Beaux-Arts w Brukseli, wyjedzie na dwumiesięczną rezydencję artystyczną do Koszyc. Pobyt rezydencyjny został zorganizowany w ramach Programu A-i-R Wro we współpracy z K.A.I.R – Kosice Artist in Residence.

Przez dwa miesiące – w październiku i listopadzie tego roku – wrocławska artystka będzie tworzyć w Koszycach, które dwa lata temu były gospodarzem Europejskiej Stolicy Kultury. W trakcie rezydencji ma zamiar zrealizować projekt fotograficzny „Wszyscy nosimy w sobie obrazy z przeszłości, które przesłaniają nam postrzeganie teraźniejszości” („We all keep images from the past which blur our vision”). Zuber chce nawiązać kontakty z lokalną społecznością, poznając najciekawsze historie rodzinne mieszkańców Koszyc, aby następnie móc wykorzystać je w swoim projekcie.

Program Kosice Artist in Residence
Kosice Artist in Residence (K.A.I.R.) to program rezydencji artystycznych prowadzony przez organizację Kosice 2013, odpowiedzialną za przygotowywanie wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Koszyce 2013. K.A.I.R. kieruje swoją ofertę do artystów reprezentujących różne dyscypliny sztuki i różne kraje, także spoza Europy. Najważniejsze cele programu to wspieranie kreatywnej energii twórców w ich działaniach oraz poszukiwaniu nowych dróg artystycznej ekspresji, stymulowanie sceny artystycznej w Koszycach, jak i w całym regionie oraz wzmacnianie dialogu międzykulturowego. Każdy z rezydujących w Koszycach twórców z pomocą zespołu K.A.I.R. ma możliwość nie tylko zrealizować swoje autorskie projekty, ale też poznać lokalne środowisko i poszerzyć własną sieć kontaktów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.kair.sk.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro
A-i-R Wro to wieloletni i interdyscyplinarny program rezydencji artystycznych ustanowiony pod auspicjami Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem, w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, która umożliwi artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Koszyce

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail