Zgłoś uwagę

Przedłużona wystawa Sztuka Szuka IQ. Artyści Wrocławia

Z uwagi na tak żywe zainteresowanie wystawą Sztuka Szuka IQ. Artyści Wrocławia - blisko 3000 widzów - zostanie przedłużona do 18 września i będzie towarzyszyła obchodom festiwalu Wratislavia Cantans.

W okresie globalizacji i unifikacji artyści na nowo definiują miejsca, w których żyją i tworzą, nadając im tym samym nową tożsamość. Charakterystyczny klimat twórczy Wrocławia, wyłamując się z postępującej unifikacji, skłania do stwierdzenia, że genius loci naszego miasta manifestuje się najlepiej i najpełniej dziełami artystów tworzących tu od siedmiu dekad.

Wystawa jest opowieścią o tym, że dobra sztuka jest inteligentna. I że warto nią grać o wizerunek i przyszłość miast. Część dzieł zaprezentowanych na wystawie pochodzi z kolekcji prywatnej, część z pracowni artystów. Zobaczyć będzie można także prace wykonane specjalnie z myślą o wystawie. Organizatorom zależy na prezentacji dokonań tych miejscowych artystów, którzy od dekad znaczą swoją obecność na mapie kulturalnej kraju. W skład wystawy wejdą także prace twórców młodego pokolenia, wyróżniających się talentem i dorobkiem.

Kurator: Ewa Kaszewska
Organizator: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

Więcej informacji o wystawie: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

sztuka szuka iq (2)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail