Zgłoś uwagę

Przed/Po. Architektura Wrocławia XX.XXI

Przed/Po. Architektura Wrocławia XX.XXI
Premiera projektu : grudzień 2016 r.
Miejsce : Muzeum Architektury we Wrocławiu
Wstęp : bezpłatny

Nowatorska platforma umożliwiająca odkrywanie najciekawszych dzieł architektury Wrocławia od roku 1900 do dziś. Książkowy przewodnik i aplikacja webowa (strona responsywna) będą wspomagać świadomą turystykę architektoniczną.

Ostatnie sto lat wrocławskiej architektury to czas wizjonerskich koncepcji, ambitnych planów i nietypowych realizacji. To niemiecka i polska architektura o wspólnym mianowniku, bazująca na modernistycznych wzorcach, często buntująca się przeciw odgórnie narzucanym zasadom. To czas tworzenia, zniszczenia i wielkiej odbudowy – stulecie, w którym splatają się nowatorstwo z konformizmem, awangardowe wizje z architektonicznym konserwatyzmem.
Do zilustrowania stulecia architektonicznych przemian posłuży ponad 100 najciekawszych obiektów zrealizowanych we Wrocławiu od 1900 roku do dziś. Znajdą się wśród nich zarówno dzieła znane z podręczników architektury, ale także mniej znane, przed- i powojenne obiekty, świadczące o niezwykłej specyfice wrocławskiej architektury : dzieła Lauterbacha, Konwiarza, Barskich, Grabowskiej - Hawrylak, Tarnawskich, Muellera i wielu innych.
Książkowa wersja przewodnika zawierać będzie poszczególne obiekty, zilustrowane współczesnymi fotografiami i materiałami archiwalnymi, przedstawione w układzie topograficznymi i uzupełnione o propozycje tematycznych tras zwiedzania. Aplikacja mobilna (strona responsywna) stworzona pod kątem tabletów i smartfonów umożliwia bezpośrednią lokalizację obiektów i orientację względem nich, korzystanie z wielu wariantów zaproponowanych spacerów i realizowanie tematycznych gier terenowych i wydarzeń.

Autor tekstu : Fundacja Promocji Sztuki Transformator

Kuratorzy : Agata Gabiś, Karolina Jara, Michał Duda
Organizator : Fundacja Promocji Sztuki Transformator
Współorganizator : Biuro Festiwalowe Impart 2016
Partner strategiczny : KGHM Polska Miedź

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Przed_Po. Architektura Wrocławia XX.XX, fot. dr Jerzy Kos I źródło Fundacja Promocji Sztuki Transformator

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail