Zgłoś uwagę

Przegląd filmów o muzyce japońskiej na 9. AVANT ART FESTIVAL

W dniach 3-8 października we Wrocławiu, w ramach 9. AVANT ART FESTIVAL, odbędzie się 5. edycja AVANT ART FILM – przeglądu filmów o muzyce. W tym roku, zgodnie z hasłem przewodnim festiwalu, Japonia będzie głównym bohaterem programu filmowego. Zobaczymy historię japońskiego outsidera Naofumi Ishimaru, wyjątkowy projekt z muzyką na żywo i obraz „Live from Tokyo” w konwencji teledysku. Poznamy również podziemne życie klubowe Japonii. Filmy wyświetlane będą w Kinie Nowe Horyzonty i na Dworcu Świebodzkim. Bilet na pojedynczy seans kosztuje 12, a karnet 20 złotych.

P R O G R A M + B I L E T Y

Dziewiąta edycja AVANT ART FESTIVAL przybliży fenomeny japońskiej awangardy zarówno w muzyce, teatrze, jak i filmie. W programie festiwalu znalazł się krótki przegląd filmów o muzyce japońskiej.

„Yximalloo” (IRL/JP/USA, 2014) w reżyserii Tadhg'a O'Sullivana i Feargala Warda stanowi impresję na temat wyborów życiowych i artystycznych (oraz ich konsekwencji) japońskiego outsider-artysty Naofumi Ishimaru. Niepokój estetyczny jego synkretycznej twórczości (lo-fi, drum n'bass, noise, psychodelia itd.) zderza się w tym obrazie z egzystencją na społecznych pograniczach. Podany w konwencji teledysku „Live from Tokyo”, zrealizowany przez Lewisa Rapkina (USA, 2010) przedstawia wybujałą różnorodność środowiska muzycznego japońskiego megalopolis, konfrontując ją z obrazem miasta zakorzenionego w wyobrażeniach Zachodu. Mike Watt (Minutemen, J.Mascis + The Fog, The Stooges) w filmie Kevina Mc Gue „Live House” (JP, 2009) prowadzi widza przez zatłoczone, przesycone tytoniowym dymem, podziemne kluby Japonii – dając świadectwo żywotności i promieniowania impulsu niezależności tamtejszej sceny muzycznej. „2045: Carnival Folklore” (JP, 2015), noise'owy para-musical, zainspirowany awarią reaktora atomowego w Fukushimie, połączony będzie z występem Sierror! - projektu reżysera i scenarzysty filmu (odpowiednio: Naoki Kato i Keisuke Masuda), który „niszczy uszy elektroniką, gitarą, wyciem i sprzężeniami”.

Nie tylko film
Poza programem filmowym w ramach tegorocznego Avant Art Festival zaprezentowane będą występy czołowych przedstawicieli teatru tańca Butoh: Kena Mai i Ayę Irizuki – artystów uwypuklających w swojej twórczości odmienne aspekty tej tradycji. Repertuar muzyczny festiwalu obejmuje występy zarówno artystów, których zwykło się określać mianem „kultowych”, jak i nowych zjawisk muzyki japońskiej. Luminarz noise/psych/improv Keiji Haino wystąpi na jednej scenie z regularnym współpracownikiem Merzbow: Balázsem Pándi; chłodna, introspektywna elektronika Phew połączy siły z ekspresją Alexandra Hacke (Einstürzende Neubauten) i Danielle de Picciotto (Die Haut, Crime and the City Solution); precyzyjną, robotyczną elektronikę zaprezentują wydający w niemieckim techno-labelu raster-noton Kyoka, Aoki Takamasa i Ueno Masaaki, zaś nowoczesnego wydania industrial spodziewać możemy się po Group A (Tommi Tokyo & Sakaya Botanic). Poza wymienionymi na scenie AAF 2016 zagrają również m.in.: Kristen, Zamilska czy Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty).

Bilety na koncerty*:  20/25 lub 25/30 pln
Karnety*: 75/95 pln
*Ceny w przedsprzedaży / w dniu koncertu
Bilet na pojedynczy seans: 12 pln
Karnet filmowy: 20 pln
Sprzedaż biletów i karnetów muzycznych:  www.biletin.pl, www.ticketpro.pl oraz w miejscach wydarzeń na godzinę przed ich rozpoczęciem.
Sprzedaż biletów i karnetów na filmy na www.kinonh.pl oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty.

Więcej informacji na www.avantart.pl

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

AAF

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail