Przegląd projektów dyplomowych w Instytucie Grotowskiego

Od 17 do 19 marca zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na XVI zjazd  Akademii Teatru Alternatywnego: przez trzy dni zespoły teatralne z całej Polski zaprezentują 5 spektakli – w tym 3 premierowo, będzie można zobaczyć też pokazy pracy warsztatowej i obejrzeć zdjęcia Eduarda Gonzáleza Cámary na wystawie w CaféTHEI.

Czym jest Akademia Teatru Alternatywnego (Ata)?
Celem Aty było podniesienie kompetencji animacyjnych, artystycznych i kulturotwórczych liderów alternatywnych zespołów teatralnych, wzmocnienie ich motywacji do działania na rzecz środowisk lokalnych oraz dostarczenie praktycznych narzędzi i umiejętności w zakresie metod pracy z zespołem. Dyplomy w postaci spektakli, cykli warsztatów oraz publikacji zrealizowano pod opieką tutorów – artystów prowadzących zajęcia podczas zjazdów Aty.

Przegląd projektów dyplomowych uczestników Akademii to podsumowanie i zamknięcie projektu organizowanego przez Instytut Grotowskiego, Teatr Brama i Ośrodek Teatralny Kana od września 2015 do marca 2017 w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

17 marca {piątek}

19:00 „kamica79”, premiera spektaklu Marty Grygier | Sala Teatru Laboratorium

21:00 „Chimery”, premiera spektaklu Teatru Abanoia | Studio Na Grobli, Sala Studyjna
22:30 „XXXY”, premiera spektaklu Elizy Hołubowskiej | Studio Na Grobli, Sala Studyjna

18 marca {sobota}

19:00 „BUM”, spektakl Teatru Realistycznego | Sala Teatru Laboratorium

20:00 Wernisaż wystawy fotografii Eduarda Gonzáleza Cámary Atę |CaféTHEA

19 marca {niedziela}

17:00 „27 alternatywnych sposobów wnoszenia książki na scenę”, pokaz pracy z udziałem uczestników Aty i spotkanie poświęcone książce Magdaleny Grendy „Alternatywny słownik terminów treningu aktorskiego” | Studio Na Grobli, Sala Studyjna

19:00 „Shackleton”, pokaz pracy Teatru Most | Studio Na Grobli, Sala Studyjna

21:00 „Triodram”, spektakl Davita Baroyana, Huberta Kożuchowskiego i Dominika Smaruja | Sala Teatru Laboratorium

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Aty jest wolny.

Więcej informacji o przeglądzie: www.grotowski-institute.art.pl
Więcej informacji o Akademii Teatru Alternatywnego: http://ata.grotowski-institute.art.pl/

Teatr_Realistyczny_BUM_fot_Maciej_Krajewski_04 Hubert_Kozuchowski_Triodram_fot_Maciej_Krajewski_rs Teatr_Realistyczny_BUM_fot_Maciej_Krajewski_05_rs