Zgłoś uwagę

Konkurs ESK Wrocław 2016 na przekład literatury polskiej na języki obce

Konkurs Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 na przekład literatury polskiej na języki obce
Zapraszamy do udziału w konkursie na przekład literatury polskiej na języki obce, w ramach którego Biuro ESK 2016 pragnie wspierać finansowo przekłady i wydania literatury polskiej na rynkach zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla dzieci i młodzieży, książek o Wrocławiu i Dolnym Śląsku lub też autorów pochodzących z tego rejonu. Specjalny nacisk kładziony jest na przekłady na następujące języki: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i rosyjski. Konkurs skierowany jest do tłumaczy literatury polskiej na języki obce, a także do wydawców pragnących wydawać literaturę polską w przekładzie.

Nabór ofert trwa od 2 do 30 listopada 2016, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 7 grudnia 2016. Do konkursu można zgłaszać następujące publikacje:

- literatura piękna – proza, poezja i dramat;

- utwory szeroko rozumianej humanistyki dawnej i współczesnej (ze szczególnym uwzględnieniem książek poświęconych kulturze i literaturze Wrocławia i Dolnego Śląska), w tym utwory historyczne (eseistyczne, popularyzatorskie i naukowe);

- literatura faktu (reportaż literacki, biografie, wspomnienia, eseistyka);

- literatura dla dzieci i młodzieży.

Oferty należy składać w formie elektronicznej, załączając odpowiedni formularz, na adres: literatura@wroclaw2016.pl


Formularz dla tłumacza [doc]

Formularz dla wydawcy [doc]

Regulamin konkursu [pdf]

Pliki do pobrania

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail