Zgłoś uwagę

Przewodnicy turystyczni w Europejskiej Stolicy Kultury

przewodnicy turystyczni

Blisko dwustu przewodników turystycznych wysłuchało prezentacji dotyczącej programu i idei ESK 2016. Okazją do spotkania z tak licznym gronem osób związanych z turystyką na Dolnym Śląsku były obchody „Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego”.

Potencjał turystyczny związany z całorocznymi obchodami ESK 2016 we Wrocławiu jest niezaprzeczalny. Miasta, które mogą poszczycić się tytułem kulturalnej stolicy Europy zyskują na rozpoznawalności i stają się atrakcyjnym celem na mapie turystyki kulturalnej, co może przełożyć się np. na wzmożenie ruchu turystycznego we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku (liczne imprezy czy projekty artystyczne będą mieć miejsce także poza dolnośląską stolicą). Prawdziwym magnesem, który przyciąganie turystów do Wrocławia będzie program artystyczny ESK, którego ogłoszenie planuje się na końcówkę czerwca tego roku.

Jednym z owoców spotkania jest pomysł na cykliczne wideokonferencje, dzięki którym będzie można na bieżącą informować przewodników o działaniach związanych z ESK 2016. Pierwsza konferencja odbędzie się najprawdopodobniej już w przeciągu kilku tygodni.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail