Zgłoś uwagę

Przewodnik po wrocławskiej architekturze – premiera

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 oraz Fundacja Transformator zapraszają na premierę pierwszego internetowego przewodnika po wrocławskiej architekturze XX i XXI wieku.

Przed/Po. Architektura Wrocławia XX.XXI
To miejsce w sieci, w którym po raz pierwszy zebrane zostały ważne, kontrowersyjne, ciekawe, znane i mniej znane budynki i osiedla, które powstały od 1900 roku we Wrocławiu. Ostatnie sto lat wrocławskiej architektury to czas wizjonerskich koncepcji, ambitnych planów i nietypowych realizacji. To niemiecka i polska architektura o wspólnym mianowniku, bazująca na modernistycznych wzorcach, często buntująca się przeciw odgórnie narzucanym zasadom. To również czas tworzenia, zniszczenia i wielkiej odbudowy – stulecie, w którym nowatorstwo splata się z konformizmem, a awangardowe wizje współistnieją z architektonicznym konserwatyzmem.

9 marca 2017 roku w BARBARA (Świdnicka 8c), o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie, na którym oficjalnie uruchomiona zostanie platforma
Mamy nadzieję, że także dzięki Wam platforma będzie się rozwijać, będzie uzupełniana o nowe tematy i nowe funkcje – nie jest to jeszcze narzędzie doskonałe, ale może się takie stać dzięki waszym uwagom i propozycjom.

Na premierę zapraszają:
Zbigniew Maćków (kurator sekcji architektury ESK), Małgorzata Zdebel (koordynatorka projektu), Biuro Festiwalowe Impart oraz autorzy, czyli Fundacja Transformator (Michał Duda, Agata Gabiś, Karolina Jara).

Zwiedzajcie z nami nowoczesny Wrocław!

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

_DSC0275_ (1) _DSC5943m _DSC7073m _DSC7448m _DSC7602m _DSC9845_m

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail