Zgłoś uwagę

Projekt performatywny „Resistance” // Włącz się w ruch!

Wszystkich tancerzy, performerów i aktorów zapraszamy do udziału w projekcie „Resistance” niemieckiej artystki Svei Duwe. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2016 roku.

Czym jest „Resistance”?

„Resitance” to wspólne działanie performatywne, które odnosi się bezpośrednio do symboliki wody. Grupa kilkunastu tancerzy, poruszając się z przymocowanymi do ciała butelkami z wodą, będzie swoim ruchem odzwierciedlać jej siłę: gwałtowność pływów, prądów i energię, która ze sobą niesie. Znaczenie performansu będzie krystalizowało się w działaniu, przenosząc wodną abstrakcję w wymiar aktualnego kontekstu – europejskiej sytuacji społeczno-politycznej. Artystka w swoim projekcie pragnie zwrócić uwagę na złożoność procesów zachodzących we współczesnym społeczeństwie – performans może być metaforą sytuacji, w której bierzemy za kogoś lub coś odpowiedzialność, ale z czasem przestaje być ona dla nas wygodna. Chcemy, ale nie potrafimy się od niej uwolnić, a konsekwencją naszych działań mogą być nieprzewidziane i gwałtowne efekty. Prologiem projektu „Resistance” był performans „Wiederstand”, stworzony w 2007 roku we współpracy Svei Duwe z Emelie Bardon. Nagranie tańca można zobaczyć pod tym linkiem.

Jak zgłosić się do projektu?

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca 2016 na adres rezydencje@wroclaw2016.pl, w tytule wiadomości wpisując „Resistance”. W treści prosimy podać imię, nazwisko, dane kontaktowe (numer telefonu i adres mailowy) oraz załączyć krótkie portfolio. Do udziału zapraszamy zarówno studentów, dyplomowanych tancerzy, aktorów i performerów, jak i osoby, które w trakcie swojej pracy artystycznej brały udział w działaniach tanecznych lub performatywnych. Realizacja projektu przypadnie na maj 2016 (we Wrocławiu). Przygotowanie oraz realizacja zajmie minimum 8 dni (część prób odbywać się będzie w weekendy).

O autorce „Resistance”
Svea Duwe
– absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie, artystka wizualna, performerka, wykładowczyni. W swojej twórczości bada kwestie związane z wpływem uwarunkowań psycho-społecznych na kształtowanie się opinii oraz poglądów  jednostek. Artystka odwiedziła już Wrocław w ramach rezydencji artystycznej, gdzie latem 2015 zrealizowała projekt „Found Lost Connection” (wideo oraz instalacja odwołująca się do problematyki wykluczenia społecznego). Oficjalna strona internetowa artystki: www.sveaduwe.de.

Więcej szczegółów na temat A-i-R Wro można znaleźć na stronie www.wroclaw2016.strefakultury.pl/rezydencje. Wszystkie pytania na temat projektu „Resistance” prosimy przesyłać na adres: rezydencje@wroclaw2016.pl.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

resistance 535x535 Resistance_nabór

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail