Zgłoś uwagę

Rewitalizacja Psiego Pola

14_01_14_Psie_Pole_otwarcie_rynku_Prez_Dutkiewicz_84

Dobiega końca pierwszy etap rewitalizacji Psiego Pola. Symbolicznym zamknięciem tego etapu było oficjalne oddanie do użytkowania wyremontowanego rynku przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który w swoim przemówieniu zachęcał mieszkańców do aktywnego włączenia się życie swojej dzielnicy.

Za koncepcję przebudowy wybranych obszarów dzielnicy Psie Pole odpowiedzialna była pracownia projektowa Tomasza Myczkowskiego. Jak podaje portal wroclaw.pl, rozbudowa odcinka od alei Jana III Sobieskiego do ulicy Kiełczowskiej i przebudowa rynku Psiego Pola trwały półtora roku. Mieszkańcy mogą obecnie koszystać z nowego rynku, licznych miejsc spotkań dla lokalnej społeczności i miejsc zabaw dla dzieci. Z kolei kierowcy mogą korzystać z nowego ronda u skrzyżowania ulic Bolesława Krzywoustego, Kiełczowskiej, Bierutowskiej i Bora Komorowskiego, ale też nowego parkingu przy ulicy Sycowskiej.

Plany rewitalizacji Psiego Pola były jednym z zobowiązań, jakie złożył Wrocław w dokumencie aplikacyjnym, stanowiącym podstawę oceny wrocławskiej kandydatury do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Dalsza rewitalizacja dzielnicy będzie polegać m.in. na dostosowaniu infrastruktury kulturalnej i edukacyjnej do potrzeb mieszkańców. Już w roku 2014 ma ruszyć budowa Nowej Famy – Centrum Kulturano-Bibliotecznego, które będzie się mieścić w byłym kinie Fama (plany i wizualizacje tego centrum można zobaczyć: tutaj).   

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail