Zgłoś uwagę

Rozpoczyna się Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA’15

Organizatorem DoFA jest wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, organizacja o ponad 60-letniej tradycji, zrzeszająca czołowych architektów Wrocławia i Dolnego Śląska (blisko 300 członków). Jednym z naszych podstawowych celów jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej, w której architektura odgrywa istotną rolę, a także czynny wpływ na kreowanie ładu przestrzennego – generatora jakości środowiska miejskiego. Wśród najważniejszych zadań, jakie sobie stawiamy, są też promocja dobrej architektury i powszechna edukacja architektoniczna. DoFA’15 jest elementem programu architektonicznego ESK 2016. 

Adresatem DoFA może być każdy: nie tylko profesjonaliści z naszej dziedziny, lecz wszyscy zainteresowani rozwojem Wrocławia i innych dolnośląskich miast, w których będą odbywały się imprezy DoFA. Program kierowany jest też do tych, którzy choć przez chwilę chcą zastanowić się, co wspólnie możemy zrobić dla naszej lokalnej przestrzeni, lub po prostu chcieliby przeżyć przygodę z architekturą – tą dawną i tą współczesną. Organizatorzy zapraszają zarówno mieszkańców Dolnego Śląska i Wrocławia – codziennych użytkowników przestrzeni publicznej, jak i architektów, urbanistów, inwestorów, historyków oraz krytyków architektury i sztuki, urzędy i instytucje miejskie oraz regionalne, organizacje pozarządowe, producentów i dystrybutorów branżowych, a także młodzież szkolną i akademicką – przyszłość miast.

DoFA swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Wrocław, gdzie odbywa się większość wydarzeń, ale też inne miasta dolnośląskie, m.in. te, których inwestycje zostały nagrodzone bądź wyróżnione w naszych konkursach.

 

Program festiwalu można znaleźć: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

WuWA 2

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail