Zgłoś uwagę

Ryba na drzewie – koncert Collectif Medz Bazar

W ostatni czwartek kwietnia Instytut Grotowskiego zaprasza na koncert Collectif Medz Bazar – międzynarodowego zespołu, który wykonuje oryginalne aranżacje muzyki tradycyjnej z Anatolii, Kaukazu, Bałkanów i innych regionów Bliskiego Wschodu. Koncert rozpocznie się 27 kwietnia o 20:00 w Klubie Proza w Przejściu Garncarskim 2 we Wrocławiu. Partnerem wydarzenia jest Wrocławski Dom Literatury.

O zespole
Collectif Medz Bazar powstał w 2012 roku w Paryżu po cyklu jam sessions muzyki Bliskiego Wschodu. W jego skład wchodzą muzycy francusko-ormiańscy, tureccy i francusko-amerykańscy, wszyscy mieszkający wówczas w Paryżu i uczestniczący tam w różnych projektach artystycznych. Collectif Medz Bazar stał się miejscem spotkania dziedzictwa poszczególnych członków grupy, naznaczonego wpływem kosmopolitycznego społeczeństwa i twórczymi aspiracjami muzyków. Zespół tworzy nowe aranżacje pieśni ludowych z tradycji ormiańskiej, tureckiej, kurdyjskiej i innych, nadając im wspólny mianownik, a także tworzy nowe melodie i teksty w kilku językach, łącząc różne style. Medz Bazar występował w wielu miastach w Europie (m.in. w Londynie, Porto, Lizbonie, Berlinie, Stambule, Moskwie, Amsterdamie), w kilku miastach i wsiach w Turcji i Armenii oraz w Ameryce Północnej (w Los Angeles, Toronto, Montrealu). Grupa nagrała dwa albumy i kilka klipów muzycznych, a obecnie prezentuje swój nowy repertuar z albumu „Poshmanella”, wydanego w styczniu 2017.

Zespół oferuje słuchaczom udane połączenie głosów i stylów, wykorzystując instrumenty w stroju równomiernie temperowanym, muzykę tradycji modalnych, bliskowschodnie instrumenty perkusyjne i paryskie głosy śpiewaków – reprezentujących różne tradycje (ormiańską, turecką, francusko-amerykańską) i inspirujących się zarówno muzyką ludową Azji Mniejszej i Iranu, jak i kaukaską muzyką rabiz i rytmami Tracji, z akcentami muzyki wenezuelskiej, operetki, hip-hopu, jazzu i bluegrass.

Kanał zespołu na portalu YouTube [link].

CO: Ryba na drzewie – koncert Collectif Medz Bazar
GDZIE: Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
KIEDY: Czwartek, 27 kwietnia, 20:00
BILETY: 15 PLN

Sprzedaż biletów: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel./faks 71 34 34 267, tel. 71 34 45 320
Sprzedaż jest także dostępna 60 minut przed rozpoczęciem koncertu w klubie Proza.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Collectif_Medz_Bazar_fot_Samuel_Buton_03 Collectif_Medz_Bazar_fot_Samuel_Buton_02 (Copy)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail