Zgłoś uwagę

Są pierwsze efekty współpracy ESK Wrocław 2016 z Google

Zrzut ekranu 2015-06-11 o 12.58.18

Google Street View to internetowe narzędzi​e firmy Google, która zapewnia panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części świata za darmo i bez wychodzenia z domu.

​W czerwcu 2014 r. Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 nawiązało współpracę z Google Polska i przez dwie miesiące aktywnie wspierało proces uzyskania odpowiednich pozwoleń na dokonanie sesji zdjęciowych w wybranych atrakcjach turystycznych i miejscach związanych z wrocławską kulturą i sztuką.

Ostatecznie z listy blisko 100 rekomendowanych miejsc w dniu 11 VI 2015 r. do Google Street View trafiło 16 miejsc. Jest duża szansa, że lista powiększy się w przyszłości.

 

 

Kulturalnie po Wrocławiu

Tam, gdzie spotykają się lokalni artyści, gdzie historia Wrocławia łączy się ze współczesnością, a przestrzeń pobudza kreatywność, tam właśnie dotarł obiektyw Google Street View. Dzięki temu wiele atrakcji Europejskiej Stolicy Kultury 2016, internauci z całego świata mogą zobaczyć już online. Wśród nich moderne Centrum Kultury Agora i wystawa mieszkaniowa WUWA, barokowy gmach Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego z reprezentacyjną Aulą Leopoldina i Oratorium Marianum, a także jedno z największych dzieł architektury XX wieku, wnętrze Hali Stulecia. Miłośnicy teatru i opery będą mogli zajrzeć do Wrocławskiego Teatru Współczesnego, zobaczyć wnętrze Wrocławskiego Teatru Lalek i zachwycić się bogato zdobioną Operą Wrocławską.

Bliżej miasta

Oprócz kulturalnych wizytówek Wrocławia, ciekawi miasta mogą zobaczyć także, jak wyglądają miejsca codziennych spotkań jego mieszkańców i przespacerować się po nadodrzańskich wyspach – Słodowej i Piasek. W miejski krajobraz świetnie wpisują się też oryginalne pomniki, z których słynie Wrocław – w Street View uchwycono Jatki Wrocławskie i Pomnik ku czci Zwierząt Rzeźnych, a także sztukę sakralną – w tym wypadku perłę baroku, kaplicę Hochberga. Obraz miasta dopełniają zdjęcia dworca kolejowego Wrocław Główny, Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika. Ale stolica Dolnego Śląska to nie tylko budowle, to również zieleń i wyjątkowa architektura parkowa, dlatego nie mogło zabraknąć kadrów z Ogrodu Japońskiego, Parku Stanisława Staszica czy Parku Mikołaja Kopernika.

Krajobraz regionu

Jeszcze więcej pięknych zdjęć natury można obejrzeć z okolic Wrocławia. Obiektyw Street View utrwalił wyjątkowe szlaki i pomniki przyrody Sudetów, wśród nich Masyw Ślęży, Złoty Widok, Wodospad Kamieńczyka, czy Wodospad Szklarki. Wirtualni alpiniści będą mogli również wspiąć się na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę i Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki, a poszukiwacze relaksu na łonie natury zobaczyć Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym, przespacerować się po Parku Narodowym Gór Stołowych, czy odwiedzić ogród dendrologiczny Arboretum w Wojsławicach.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail