Zgłoś uwagę
SĄSIADUJEMY

Szczegóły programu

Program działań animacyjnych na wrocławskich podwórkach

„Sąsiadujemy” to kontynuacja projektu „Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W maju rozpocznie się intensywnymi działaniami na Ołbinie, a w kolejnych miesiącach na Brochowie oraz Przedmieściu Oławskim.

W ramach „Wrocław – wejście od podwórza” zrealizowaliśmy ponad 30 projektów w przestrzeniach podwórek Wrocławia, pozostało po nich kilkanaście instalacji, które chcemy uczynić małymi centrami lokalnej aktywności kulturalnej. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy lokalnych partnerów, którzy wspólnie z mieszkańcami będą organizować aktywności na podwórkach. Podwórkowe koncerty, happeningi, spacery po zapomnianych lub nieznanych częściach miasta, pokazy filmowe z muzyką na żywo, zajęcia warsztatowe i spektakle. Mieszkańcy będą też mogli zrealizować niektóre z własnych pomysłów dotyczących ich najbliższego otoczenia z pomocą doświadczonych animatorów.

Na Ołbinie cieszymy się ze współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Stowarzyszeniem Aktywnych Społecznie Trampolina. Na Brochowie przygotowujemy program współpracy z Fundacją Made in Brochów, a na Przedmieściu Oławskim planujemy wspólne działania z Fundacją ON WATER. Niezmiennie prowadzimy także działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45.

Projekt „Sąsiadujemy” stanowi część programu działań Biura Festiwalowego Impart, finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

www.wroclaw2016.strefakultury.pl/sasiadujemy
www.facebook.com/sasiadujemy
www.instagram.com/sasiadujemy

 

Partnerzy i sponsorzy

Dzięki nim to wszystko jest możliwe!

Ładowanie...
Ładowanie...

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail