Zgłoś uwagę

Sąsiadujemy na Przedmieściu - spływ kajakowy wraz z warsztatami ekologicznymi

„Odkrywaj, szanuj, dbaj" to rodzinne spływy kajakowe wraz z warsztatami ekologicznymi, podczas których będzie można namalować faunę lub florę rzeki Oławy poznając jej bioróżnorodność. Uczestnicy będą także mieli możliwość stworzenia swoich autorskich toreb ekologicznych nawiązujących do tematyki wodniackiej oraz Przedmieścia Oławskiego.

Zajęcia będą prowadzone w niekonwencjonalny sposób - przy użyciu kajaków, podczas spływu kajakowego w górę rzeki na wrocławskim odcinku Oławy. Trasa przewidziana na zajęcia rozpoczyna się od ujścia Oławy do Odry, a kończy na wysokości Parku Wschodniego. Trasie spływu towarzyszyć będą obiekty inżynieryjne związane z funkcjonowaniem Wrocławskiego Węzła Wodnego, a także bioróżnorodność związana z ekosystemem zarówno koryta jak i rozlewisk rzeki Oławy. To właśnie tutaj, na granicy miasta i naturalnego środowiska przyrodniczego rozwinęły się szczególnie cenne ekosystemy związane z funkcjonowaniem chronionych gatunków fauny i flory


Prowadzenie zajęć na kajakach daje tę przewagę nad konwencjonalną dydaktyką, że całość obserwacji, możliwość poznania i badania percepcyjne podczas spływu będą możliwe - na przysłowiowe - wyciągnięcie ręki. Zajęcia oparte będą na wybranych metodach skandynawskich szkół leśnych bazując na zabawie, kontakcie z przyrodą, a także na inspirującym procesie rozwijania pewności siebie, samoocenie i gromadzeniu wiedzy w trakcie bezpośredniej nauki w przestrzeni środowiska przyrodniczego. Zajęcia mają za zadanie wytworzenie emocjonalnej więzi z przyrodą, maksymalizacji potencjału społecznego, mają nauczyć cierpliwości i skupienia, a także wytrwałości i uporu w dążeniu do nabywania nowych umiejętności. 
Do zajęć będą wykorzystane także tradycyjne środki edukacyjne i podstawowe narzędzia terenowe takie jak lornetki, lupy, szkła powiększające, a także klucze, ryciny i grafiki. Całość zajęć odbywać się będzie z należytym poszanowaniem środowiska przyrodniczego i gatunków chronionych roślin i zwierząt.

Podczas spływu odbędzie się prezentacja ekologiczna bogactwa fauny i flory poprowadzona przez eksperta z tej dziedziny – Jacka Jerzmańskiego.
Kajaki na spływ udostępnił Wrocławski Klub Wodniaków WIADRUS. Dzięki uprzejmości będziemy mieć sprzęt w takim gorącym okresie wakacyjno-letnim. Każdy uczestnik spływu zostanie wyposażony w kapok, mapę oraz prowiant na drogę. 

29 lipca - sobota.

Trasa: w górę rzeki Oława od Trafostacja (ul. Na Niskie Łaki) do Parku Wschodniego i z powrotem.

  • Spływ 1 - godz. 10:00 -12:30
  • Spływ 2 - godz. 13:00 -14:30 (dla rodziców z dziećmi)
  • Spływ 3 - godz. 15:00 -17:30 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie e-maila na adres: anna.surowka@onwater.pl, pytania proszę kierować pod nr tel. 693 22 08 22. Spływ jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dołącz do wydarzenia na FB: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kajaki-na-kwadracie spływ-trafostacja-plakat spływ-trafostacja-ulo-rewers spływ-trafostacja-ulo-awers

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail