Zgłoś uwagę

Sąsiadujemy! Projekt na wrocławskich podwórkach

„Sąsiadujemy” to kontynuacja projektu „Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W maju rozpocznie się intensywnymi działaniami na Ołbinie, a w kolejnych miesiącach na Brochowie oraz Przedmieściu Oławskim.

Pierwsze spotkanie: Domek na Jesionie
Zapraszamy serdecznie na pierwsze podwórkowe działania w ramach akcji "Sąsiadujemy". Spotykamy się na podwórku przy Domku na Jesionie. W programie animacje dla dzieci, mikrodziałania ogrodnicze, gry i zabawy. Planujemy również odtworzyć huśtawkę na drzewie przy Domku. 19 maja o godz. 14:00.

Maj-październik 2017


W ramach „Wrocław – wejście od podwórza” zrealizowaliśmy ponad 30 projektów w przestrzeniach podwórek Wrocławia, pozostało po nich kilkanaście instalacji, które chcemy uczynić małymi centrami lokalnej aktywności kulturalnej.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy lokalnych partnerów, którzy wspólnie z mieszkańcami będą organizować aktywności na podwórkach. Podwórkowe koncerty, happeningi, spacery po zapomnianych lub nieznanych częściach miasta, pokazy filmowe z muzyką na żywo, zajęcia warsztatowe i spektakle. Mieszkańcy będą też mogli zrealizować niektóre z własnych pomysłów dotyczących ich najbliższego otoczenia z pomocą doświadczonych animatorów.

Na Ołbinie cieszymy się ze współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Stowarzyszeniem Aktywnych Społecznie Trampolina. Na Brochowie przygotowujemy program współpracy z Fundacją Made in Brochów, a na Przedmieściu Oławskim planujemy wspólne działania z Fundacją ON WATER. Niezmiennie prowadzimy także działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45.

Od lipca do września przygotowaliśmy razem z Szymonem Maraszewskim, wrocławskim przewodnikiem,  cykl podwórkowych spacerów pieszych i rowerowych po Ołbinie, Brochowie i Przedmieściu Oławskim. Dodatkowo na Brochowie Szymon przeprowadzi grę miejską dotyczącą osiedla. Dokładny harmonogram spacerów i gier wkrótce na naszej stronie.


Projekt „Sąsiadujemy” stanowi część programu działań Biura Festiwalowego Impart, finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

www.wroclaw2016.strefakultury.pl/sasiadujemy
www.facebook.com/sasiadujemy

www.instagram.com/sasiadujemy

Koordynacja:
Natalia Romaszkan // natalia.romaszkan@wroclaw2016.pl // 508491956
Maciej Tymorek // maciej.tymorek@wroclaw2016.pl //  508 491 871
Bartosz Zubik //  Bartosz.zubik@wroclaw2016.pl // 508491809

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Tecza fot.patryk_stolarz Tecza_309_fot patryk stolarz bregula_10_fot.alicjakielan IMG_9969_fot.alicjakielan spacer_10_fot_alicjakielan

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail