Zgłoś uwagę

„Sąsiadujemy” to kontynuacja projektu „Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W maju rozpocznie się intensywnymi działaniami na Ołbinie, a w kolejnych miesiącach na Brochowie oraz Przedmieściu Oławskim.

Lato w mieście? Pełne kultury! W wakacyjnym programie Biura Wrocław 2016 coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy serwowanej z odrobiną szaleństwa muzyki klasycznej, polskiej rzeźby na najwyższym, światowym poziomie, sztuk (zarówno pięknych, jak i walki) wprost z Dalekiego Wschodu czy kulturalnego spędzania czasu na łonie natury. Przed nami XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta (2 lipca - 27 sierpnia) - jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie, podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni za sprawą festiwalu Nihon No Nami (10 i 11 czerwca), wystawa - hołd dla Magdaleny Abakanowicz - fenomenalnej artystki światowej sławy oraz atrakcje dla mieszkańców Wrocławia w ramach programów mikroGRANTY i Sąsiadujemy.

Mamy przyjemność zaprosić mieszkańców Ołbina i nie tylko na podwórkowy pokaz filmowy z muzyką na żywo oraz spacer podwórkowy po nieznanych zakątkach wrocławskiego Ołbina. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

W najbliższa sobotę (8 lipca) program Sąsiadujemy zaprasza na niezwykły spacer rowerowy z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim. Podczas rowerowej podróży uczestnicy zwiedzą najciekawsze miejsca Brochowa, poznają historie i ciekawostki związane z tą częścią miasta. Początek spaceru zaplanowano na godzinę 11:00 przy ul. Koreańskiej 1 (przy Instalacji Fotoplastykon).

Szymek ma 12 lat i pochodzi z Łodzi. Jest dosyć grzecznym chłopcem, nieźle się uczy w szkole, ma dużo kolegów i koleżanek. Jak wielu chłopców bardzo interesuje się historią. Lubi też bawić się kolejką, bo kocha pociągi! Całymi dniami mógłby obserwować jak mkną po szynach. Szymek całkiem dobrze też gra w piłkę. Co roku jeździ na wakacje do swojej Babci na Brochów. Bardzo kocha swoją Babcię, lubi to miejsce i interesuje się jego historią, dlatego zawsze chce zostać dłużej... Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy i trzeba wracać do domu!

To pierwsza edycja Dnia Trójkąta - wielkiego święta Przedmieścia Oławskiego. Przez całą sobotę  2 września zapraszamy na bezpłatne wydarzenia kulturalne angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości. Premierowa odsłona projektu organizowana jest w ramach programu Sąsiadujemy. 

Kilkanaście lokalizacji, sąsiedzka strefa relaksu, architektoniczny spacer, akustyczny koncert i kulinarne sekrety osiedla - Biuro Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję Dnia Trójkąta, kulturalnego święta Przedmieścia Oławskiego. Przez całą sobotę, 2 września, odbywać się będą bezpłatne wydarzenia angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości. Wstęp wolny.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail