Ściągnij aplikację i bierz udział w życiu kulturalnym Wrocławia

Z myślą o ułatwieniu dostępu do informacji o życiu kulturalny we Wrocławiu, Biuro ESK 2016 zainicjowało pracę nad aplikacją mobilną, z którą udział w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych w stolicy Dolnego Śląska jest jeszcze prostszy. Autorami aplikacji jest zespół złożony ze studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej.

W aplikacji można znaleźć trasy do zwiedzania, przeróżne opis miejsc charakterystycznych dla Wrocławia, zapowiedzi najważniejszych koncertów, spektakli teatralnych, ale także mniejszych wydarzeń kulturalnych czy działań artystycznych w przestrzeni publicznej, takich jak dzisiejszy finał programu „Mosty”.

Autorami aplikacji są: Michał Bielawski, Mateusz Sulima, Piotr Płaczek i Tomasz Cegiełka, na co dzień studiujący na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Wspólnie przygotowali aplikację „Mobilna oferta kulturalna – Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016”. Pomysłodawcą programu i jednocześnie opiekunem zespołu studentów jest doc. dr inż. Krzysztof Waśko z Katedry Informatyki Wydziału Informatyki i Zarządzania.

Mobilna aplikacja, która jak na razie dostępna jest w wersji beta, to nowoczesny przewodnik po Wrocławiu, który może działać w systemach Android i iOS. Po instalacji użytkownik otrzymuje porcję stale aktualizowanych danych o życiu kulturalnym miasta. Użytkownik aplikacji będzie mógł znaleźć dzięki niej szczegółowe opisy projektów, czy dowie się jak najłatwiej dojechać na dane wydarzenie.

Aplikację, która działa na urządzeniach z systemem Android, można ściągnąć: T U T A J, użytkownicy telefonów z systemem iOS, znajdą aplikację: T U T A J.

Aplikacja mobilna Wrocław 2016