Zgłoś uwagę

Sektor kreatywny w Berlinie - sposób na przetrwanie

Pomimo ogólnie panującego przekonania, że bycie freelancerem wiąże się z wolnością zawodową oraz pracą bez narzuconych rygorów, rzeczywistość jest zgoła inna. Pracujący na własny rachunek spędzają mnóstwo czasu zmagając się biurokratycznymi problemami, grzęzną w gąszczu skomplikowanych przepisów i niespodziewanych wydatków albo poświęcają czas i energię na egzekwowanie zaległych wynagrodzeń. W tym wszystkim bardzo niewiele miejsca pozostaje na samą pracę, rozwijanie kompetencji albo po prostu zdobywanie kolejnych zleceń. Spotkanie odbędzie się w piątek 27 października o godz. 17.00 w Barbarze. (Świdnicka 8b)


Magdalena Ziomek-Frackowiak przez lata współpracowała z osobami z branży kreatywnej i artystycznej Niemiec. Znając wszystkie ciemne i jasne strony pracy na własny rachunek postanowiła przeszczepić na niemiecki grunt zapoczątkowaną w Belgii ideę spółdzielni SMart, która od ponad 20 lat zrzesza osoby pracujące w tym sektorze. SMartDe stanowi rodzaj miękkiego lądowania dla berlińskich freelancerów.

O tym, czym dokładnie jest SMartDe, dla kogo jest przeznaczona, jak działa oraz czy ideę podobnej spółdzielni dałoby się przeszczepić na grunt polski, porozmawiamy z Magdaleną Ziomek-Frackowiak w Barbarze podczas spotkania prowadzonego przez Paulinę Olszewską.

Wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

creative industries

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail