Zgłoś uwagę

Serial podwórkowy

OSIEDLOWY SERIAL // Karolina Breguła

W lipcu podwórko przy ulicy Reja i Sienkiewicza na wrocławskim Ołbinie zamieniło się w prawdziwy plan filmowy. Chętni do udziału w projekcie mieszkańcy stworzyli scenariusz, byli współtwórcami zdjęć i dźwięku oraz koncepcji montażowej, ale także sami w nim zagrali. Pięcioodcinkowy serial opowiada fikcyjną historię zainscenizowaną w przestrzeniach budynków i zakamarkach podwórka.

Inauguracja projektu odbyła się 30 lipca o 21:00 na górce przy ul. Reja w zainscenizowanym podwórkowym kinie – tego dnia można było zobaczyć zwiastuny serialu, a także poznać twórczynie i twórców projektu. Od tego czasu do 18 sierpnia w każdą środę i sobotę o 21:00 odbywały się projekcje kolejnych części serialu.

Karolina Breguła – artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, filmów i fotografii. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jej prace pokazywane były między innymi na Biennale Sztuki w Wenecji, w Jewish Museum w Nowym Jorku, Muzeum Narodowym w Warszawie i Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. W 2013 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie Spojrzenia 2013. Jest autorką między innymi takich prac jak Fire Followers (2013), Biuro tłumaczeń sztuki (2010) czy Niech nas zobaczą (2003). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Zapowiedź serialu:

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Serial podwórkowy fot. Alicja Kielan (5) fot. Alicja Kielan (4) fot. Alicja Kielan (6) fot. Alicja Kielan fot. Alicja Kielan (1) fot. Alicja Kielan (2) fot. Alicja Kielan (3)

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail