Zgłoś uwagę

SHARE THE SPACE: Karla Tobar i Nagore Legarreta z Kraju Basków są kolejnymi rezydentkami AIR Wro!

Czwarty rok z rzędu baskijscy artyści przyjadą na rezydencje do Wrocławia. Wraz z tym projektem Instytut Kultury Baskijskiej oraz Program Rezydencji Artystycznych AIR Wro kontynuować będą z kolei współpracę, która do 2016 roku stanowiła część programu „Joan-etorriak”, finansowanego przez Fundację Donostia/San Sebastian 2016, a także inne partnerskie organizacje, w tym Etxepare.

Aplikacje Karli Tobar i Nagore Legarrety zostały wybrane spośród 15 złożonych w naborze. Tobar pracować będzie nad projektem prezentującym w alternatywny sposób przestrzeń publiczną oraz architekturę. Legarreta z kolei da Odrze możliwość przedstawienia tego, co widzi, umieszczając na powierzchni rzeki kamery otworkowe. Obie rezydować będą we Wrocławiu przez dwa miesiące, a efekty ich pracy zobaczyć będzie można podczas międzynarodowej konferencji „Miasto i Kultura”, organizowanej przez Biuro Wrocław 2016 we wrześniu tego roku (20-22.09.2017, Wrocław).

 

Nabór na te rezydencje stworzony został z myślą, aby promować mobilność artystów, dialog między kulturami oraz współpracę międzynarodową. Zgłoszone w jego ramach aplikacje reprezentowały różne dziedziny sztuki, ale też nawiązywały do aktywności oraz programów prowadzonych w 2016 roku przez Wrocław i San Sebastian – wówczas dwie Europejskie Stolice Kultury.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

SHARE THE SPACE: Karla Tobar i Nagore Legarreta

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail