Zgłoś uwagę

Śniadanie literackie z atrakcjami dla dzieci!

W niedzielę 5 lutego warto  wybrać się na Śniadanie literackie w klubie PROZA, który mieści się we wrocławskim Rynku (Przejście Garncarskie 2). Późne śniadania (11:00-13:00) w formie bufetu pełnego dań zaczerpniętych z książek, to cotygodniowa propozycja Wrocławskiego Domu Literatury. Jednak za każdym razem podczas śniadania możemy liczyć na inną atrakcję. W tym tygodniu propozycja jest kierowana szczególnie do rodziców z dziećmi. Na małych gości będzie czekać dziecięce menu i warsztatowy kącik, w którym zajęcia plastyczno-literackie poprowadzi poetka Katarzyna Georgiou.

W PROZIE dzieci są zawsze mile widziane, ale w tym tygodniu niedzielne śniadanie będzie przygotowane szczególnie z myślą o nich i ich rodzicach. Podczas, gdy dorośli będą mogli spokojnie delektować się posiłkiem, dzieci zostaną zaproszone do wspólnej zabawy. Katarzyna Georgiou - poetka i autorka książek dla małych czytelników poprowadzi specjalnie dla nich warsztaty literacko-plastyczne wokół tomiku wierszy Strefa Bałaganu. Dzieci będą miały okazję zapoznać się z formą poetycką, pracą pisarza oraz stworzą ilustracje i kolaże z różnych materiałów plastycznych.

Dzięki śniadaniom literackim w klubie PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro) można przenieść się w świat smaków opisywanych przez znanych autorów, m.in. Agathę Christie, Jarosława Iwaszkiewicza, Stefana Żeromskiego, Adama Mickiewicza, ale także Bolesława Leśmiana, czy Johna R. R. Tolkiena. Menu co jakiś czas zmienia się - do stałych propozycji w każdym tygodniu dochodzą nowe i tak 5 lutego na stole pojawią się specjalne dania dla dzieci inspirowane lekturą Kubusia Puchatka, Muminków, Dzieci z Bullerbyn, czy Ani z Zielonego Wzgórza.

Niedzielny bufet w PROZIE to kilkanaście potraw, wśród których znajdziemy zarówno ciepłe, jak i zimne przekąski, wybór ciast, zimne napoje, kawę i herbatę – sami decydujemy czego i w jakiej ilości skosztujemy. Przygotowane zostaną m.in. potrawy takie jak: „poranek w Nawłoci”, „półmisek Sędziego, „nie zawsze musi być kawior”, „sałatka selerowa hrabiego Berchtolda”, „malinowy chruśniak”, „deser Bilbo Bagginsa”, „jajecznica kryminalna", czy „tajemniczy ogród". Warto także spróbować autorskiej przekąski klubu PROZA - „proziaków", czyli wypiekanych codziennie na miejscu, małych pszennych lub gryczanych (bezglutenowych) placuszków podawanych z ziołowym masłem i różnymi wytrawnymi pastami. Śniadanie Literackie rozpoczyna się o 11:00 i trwa do 13:00.

Można zarezerwować sobie wcześniej miejsca (w tym celu należy wysłać maila na adres: wdl@domliteratury.wroc.pl i podać ilość osób oraz godzinę przyjścia). Do śniadania - jeśli tylko są wolne miejsca - można dołączyć także bez wcześniejszej rezerwacji.

Ceny:
Dorośli: 25 zł (bufet, napoje, kawa+ciasto wliczone w cenę).
Dzieci: 15 zł (menu dziecięce + warsztaty)
Śniadanie Literackie: niedziela 5 lutego, 11.00:13:00
Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro)

Rezerwacja miejsc: wdl@domliteratury.wroc.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Śniadanie literackie

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail